Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Ring, Ragnar, olja, 'Den ensamma stjärnan', sign o dat 1968, 10 x 33 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Drönare, Smart drone, i originalförpackning
Final bid350 SEK
Est30 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, semiantik/antik Heriz, 350 x 260 cm, ställvis slitage, kortsidor i behov av översyn
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Sunnenö, Carina, offset, "Strand", signerad, synlig pappersstorlek 34 x 43 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglitografi, Omöjlig figur, signerad och numrerad 115/200, synlig pappersstorlek 57 x 36 cm
Final bid500 SEK
Est660 - 700 SEK
Lindgren, Egil, olja, Borgholms Slottsruin, signerad, 33 x 23 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Schriever Abeln, Fredrik för Örebro Glas, soffbord, körsbärsträ (?) med glasskiva, "Condor", längd 135 cm, skiva m liten nagg
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Morales-Schildt, Mona för Kosta, vas, slipat glas, "Ventana", dekor i grönt underfång, signerad och numr 167, h 17 cm, millimeterdjup nagg på ovansida
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Vaser, 1 par, porslin, empire, 1800-talets 1 hälft, förgylld dekor av med stadsvyer respektive pastorala scener, h 32 cm, lagningar
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Väggur, förgyllt trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, urtavla signerad Rudolf Johansson Linköping, h 60 cm
Est300 - 400 SEK
Rörradio, Sonofon Princess, längd 49 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti LP/singlar, bl. a  Springsteen, Nanini, Gärdestad, mm, ca 50 st
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Csapo, Georges, olja, snötäckt stadsbild med trojka, signerad, 51 x 102 cm
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Lomonosov, vas, porslin, 1950-tal, blå underglasyrdekor av fåglar, otydligt signerad, höjd 27 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti militära mössmärken mm
Parti militära mössmärken mm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti äldre leksaker, tennsoldater mm
Est400 - 500 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skrapa/kniv. flingods, lösfynd från yngre stenålder, längd 16 cm
Final bid1,500 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordslampa, porslin med bronsmontage, 1800-talets 2 hälft, skärm i mässing från sekelskiftet 1900, höjd inklusive skärm 67 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Piedestal, bronserad metall, sekelskiftet 1900, h 72 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ring, Ragnar, olja, 'Efter vårstormen', sign o dat 1967, 22 x 27 cm
Est400 - 500 SEK