Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Taipaleenmäki, Jussi, färglitografier, 6 st, citronskörd, signerade
926
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografier, 5 st, man och häst, signerade
927
Est700 - 800 SEK
Hougaard, Henning, olja, sträckande ejdrar, signerad 45 x 65 cm
928
Est400 - 500 SEK
929
Est600 - 700 SEK
930
Est1,900 - 2,000 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografier, 8 st, Stenshuvud, signerade
931
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
932
Est500 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinna med risknippe, otydligt signerad, 46 x 38 cm
933
Est300 - 400 SEK
934
Est500 - 600 SEK
935
Est500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, kuverttallrikar 5 st, palisander, stämpalde Denmark, dia 28 cm
936
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
937
Est400 - 500 SEK
938
Est500 - 600 SEK
939
Est500 - 600 SEK
940
Est400 - 500 SEK
941
Est400 - 500 SEK
Nilsson, Kjell, akryl, landskap, signerad och daterad -90, synlig storlek 50 x 71 cm
942
Est300 - 400 SEK
943
Est400 - 500 SEK
944
Est500 - 600 SEK
Parti silversmycken; ringar, kedjor mm, total vikt 100 gram
945
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
946
Est600 - 700 SEK
Basförstärkare, Ampeq B3
947
Basförstärkare, Ampeq B3
Est900 - 1,000 SEK
948
Est1,300 - 1,400 SEK
Kontorsstol, Kinnarps
949
Kontorsstol, Kinnarps
Est600 - 700 SEK
950
Est400 - 500 SEK
951
Est500 - 600 SEK
952
Est700 - 800 SEK