Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Est300 - 400 SEK
Matta, old Turkmen (?), 180 x 95 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Duk samt 8 servietter, Georg Jensen Damask, duk 230 x 160 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, silke, dekor av fåglar, blommor mm, 60 x 50 cm
Est900 - 1,000 SEK
Sarpaneva, Timo för Iittala, ljusstakar, 3 st, gjutet glas, Festivo, design 1966, signerade,  höjd 12 - 25 cm, 1 m fotnagg
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Ternell, Berit för Gefle, fat, Peking, glaserat stengods, diameter 37 cm
Est400 - 500 SEK
Zetterquist, Olle, olja, komposition, signerad och daterad -53, 48 x 60 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Delden, Carl, olja, landskap, signerad, 23 x 34 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vallien, Bertil för Rörstrand, matservisdelar, Rainbow, 20 st, design 1982
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Ridstövlar för dam, svart läder, Cavallo storlek 5 (38)
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Norco, dubbel, bordslampa, läderklädd mässing, höjd 69 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid4,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Arnolds, Gustav, olja, stilleben, signerad, 38 x 46 cm
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Högström, Kjell, blandteknik, "Collage", signerad, synlig pappersstorlek 20 x 27 cm
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, blandteknik, "Rörelse i tiden", otydligt signerad, synlig pappersstorlek 16 x 19 cm, glas med spicka
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Gitarrhögtalare, Carvin 412, 400 watt, h 77 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Allroundsadel, svart läder, Stübben, M-bom, 17#
Est900 - 1,000 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Beval Ltd, England, "The Natural", M-bom 16#
Est500 - 600 SEK
Ehrner, Anna för Ateljé Lyktan, taklampa, trä med brun skinnklädsel, "Anna", dia 62 cm, skärm med mindre skada
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skogh, Svante, skänk med överskåp, teak, "Vindö", höjd 172 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Fickpluntor, 2 st, samt snapsglas, rostfritt, pluntor höjd 10-14 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk keramiker, vas, glaserat lergods, 1900-talets början, dekor av växter mot gul fond, h 27 cm, glasyrnötningar
Final bid2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Börjesson, Ansgarius, olja, hundkex, signerad och daterad -61, 31 x 39 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK