Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Eldvägg, gjutjärn, dekor av ättens Bourbon vapen, h 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lagerbielke, Erika för Orrefors, vinglas, 5 st, "Difference", h 22,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuren och bonad bok, gustavians stil, 1900-talets 1 hälft, soffa sat 2 fåtöljer, soffa l 137 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kåks, Olle, färgserigrafi, komposition, signerad och numrerad 3/50, 74 x 56 cm, medföljer utställningsaffisch Hishult 1994/95
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bergman-Taube, Astri, litografier, 2 st, signerad och numrerade 45 resp, 69/210, synliga pappersstorlekar ca 40 x 50 cm, medföljer berättelse av Lars Forsell
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bok; Rudbeck, Olof d y, "Iter Lapponicum", tom I-II samt portfölj och (tom) vinflaska(!), ed René Coeckelberghs 1987
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 3 st snarlika, valnöt, Queen Anne, 1700-talets början, slitage
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 1 par, valnöt, Queen Anne, 1700-talets början, slitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Hultberg, AC, egen verkstad, Bromma, armring, silver, stämplad 1974, innerdiameter 6 cm, vikt 70 gram
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
3 delar silver; bägare Tore Eldh för Cesons, gräddkanna stämplad Stockholm 1863 samt saltkar, sterlingsilver med blå glasinsats, Chester, total silvervikt 150 gram
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Thomson, AnnaLisa för Uppsala Ekeby, skålfat chamotterat och glaserat lergods, Spectra, modellnr 1068, 27 x 27 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Utställningsaffisch, Jasper Johns, Louisiana 1992-93, offset, 100 x 66 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Liljefors, Lindorm, olja, motiv från Gotland, signerad, 17 x 25 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Parti klockdelar, 1 låda
Parti klockdelar, 1 låda
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sängvärmare, mässing och smide, 1700-tal, längd 116 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, antik Teke Turkmen, 155 x 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lockask, malakit, rektangulär form, längd ca 8,5 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvlampa, mässing och onyx, skärm av skinn, dekor av putto, tot höjd 126 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Aschenbrenner, Lennart, färgserigrafi, "Ceci est une pipe en réglisse" - komposition med lakritspipa, signerad, daterad -08 och numrerad 64/90, pappersstorlek 58 x 38 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ströbössa, sterlingsilver, George III-stil, stämplad E S Barnsley & Co, Birminghamh 1904, h 18 cm, vikt 175 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ströbössa, sterlingsilver, otydliga stämplar Chester 1898 (?), h 15 cm, vikt 120 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK