Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Salt samt pepparkar, sterlingsilver, S Kirk & Son Inc, Baltimore, USA, total vikt ca 120 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skepparpipa, sterlingsilver, märkt Lars Ekelund Yacht Manitou 1937-38, l 14 cm, vikt 25 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Nattvardstyg, 3 delar, sterlingsilver, George Unite Birmingham, 1800-talets mitt, kalk, paten samt kanna, h 9 respektive dia 7 cm, total vikt 130 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Tiffany & Co, kanna, sterlingsilver med rottinglindad hänkel, modellnummer 59, h 14 cm, vikt 295 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering17 000 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Leonette, Dan, olja, "Tree on the hill", signerad och daterad -79, 46 x 55 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, färglitografi, signerad och numrerad 215/260, synlig pappersstorlek 23 x 68 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti LP-skivor, bl a Lennon, Dylan, Move, Zeppelin mm, ca 35 st
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Weekend bag, brunt läder, längd 72 cm, fläckar
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Larsson, Carl Oscar, olja, utsikt över Malmö, signerad, 54 x 60 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti LP-skivor, bl a Stewart, Rickfors, Ferry, Bowie, Beatles mm, ca 35 st
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Lauritz Hjort, Bornholm, bordslampa, glaserat lergods, h exklusive lamphållare 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Atteberg, Ingrid för Upsala Ekeby, bordslampa, delvis glaserat lergods med mässingsmontage, "Spiral", h exklusiver lamphållare 29 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skrivbordsuppsats med jalusidörrar, mahogny med mässingsbeslag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800, benställning från 1900-talets 1 hälft, bredd 84 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk konstnär, olja, porträtt av kvinna, otydligt signerad och daterad 1913, 32 x 22 cm, mindre dukskada samt färgbortfall
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rituell kniv, Baluba, Kongo, 1900-tal, längd 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kikarsikte, Zeiss, 10x52, längd 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Byrå, palisander med intarsia och brokig marmorskiva, rokokostil, 1900-talets mitt, bredd 77 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Ulferts, Tibro, skänk, teak, längd 184 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Irvall, Stig, olja, fjällsjö, signerad, 79 x 68 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Grabinski, Marian för IKEA, hallmöbel med spegel, ek, längd bänk 110 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK