Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Okänd designer, hallmöbel, ek, 1960-70-tal, bredd 91 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Osswald, Hans, olja, komposition, signerad, 30 x 56 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Malmsten, Carl, soffbord, "Ovalen", längd 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Helblonde, modellnummer 1/15, h 23 cm, 1 med lagning
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fåtölj, rotting, så kallad Påfågelsstol, 1900-talets 2 hälft, höjd 135 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, matta, röllakan, dekor i rött,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skåp, valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900, höjd 156 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Johan Ossian, olja, motiv med fiskebåt, signerad, 36 x 50 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sybord, mahogny med undre garnpåse, empire, 1800-talets 1 hälft, lyrgavlar, invändig ägarplakett med initialer A v d W, bredd 52 cm, lagningar
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Prydnadsbord, mahogny med förgyllda mässingsbeslag, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, l 52 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Datelli, weekendbag, oljecanvas med läderdetaljer, bredd 53 cm, normalt bruksslitage
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Damarmbandsur, stål, Rolex Oyster Perpetual Date, manuell, serienummer 3779861 (1974)
Slutpris11 000 SEK
Värdering8 000 - 7 000 SEK
Sweetlove, William, skulptur, "Cloned pig with red boots", plast och glasfiber, signerad och numrerad 44/100, längd 42 cm
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, Gabbeh, 170 x 100 cm
Matta, Gabbeh, 170 x 100 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, sideboard, aluminium med lackerad skiva, längd 121 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti Grönlandica; inuitdocka med fångstredskap, slitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK