Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, bemålat glas, "Caramba", design 1987, dekor av kvinnoansikte mm, signerad och etikettmärkt, h 35 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, vas, glas, "Open Minds", design 1986, dekor av ansikte, signerad, höjd 36 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, glas, "Satellite", signerad, diameter 24 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Symaskin, Pfaff Hobbylock 756 med tillbehör, i originalförpackning
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, allmogearbete,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bordslampa, krom och brunlackerad metall, h 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Heby, Tore, olja, pojkporträtt, signerad, 65 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Lewis, David för B&O, cd-växlare BeoSound 9000, design 1996,  fjärrkontroll medföljer
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Lewis, David för B&O, aktiva kolonnhögtalare, 1 par, Beolab 8000, design 1992
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, vas, glas, "Satellite", signerad, höjd 20 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ytterfoder, flintgods, "Roman", 1900-talets början, h
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Piedestaler, 1 par, i form av elefanter, glaserat porslin, Kina, 1900-tal, höjd 50 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Björkman, Gunnar "Gebbe", olja, "Badsäsongen är över", signerad och daterad 1987, 40 x 80 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jillnesjö, Rune, olja, flicka på äng, signerad, 61 x 51 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gryta, mässing med smideshänkel, 1800-tal, dia 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Ytterkruka, porslin, "Waldemarsudde", design Prins Eugen 1915, diameter 26 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Aalto, Alvar för Iittala, vas, 'Savoy', design 1936, dekor i vitt underfång, etsad signatur, etikettmärkt, h 16 cm, smärre kantnagg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, sannolikt för Stoby, soffa, rödbrunt läder, l 182 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Poster, Tivoli, AL Ofset, Andreasen & Lachmann, Köpenhamn, 85 x 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinna på strand, otydligt signerad Pasini?, 25 x 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK