Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,
Est3,000 - 4,000 SEK
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad,
Est3,000 - 4,000 SEK
Damsekretär, palisander med intarsia och mässingsbeslag, antagligen Frankrike, Louis XV-stil, sekelskiftet 1900,
Final bid1,200 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Bridgebord, trä med grön, filtklädd skiva, sammanfällbart,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti filateli, försändelser, frimärken i album mm
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Parti kameror i etui, Kodak, Voigtländer mm,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti trasmattor,
Parti trasmattor,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est600 - 800 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
Est300 - 400 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Sommarkällans, signerad och daterad 87,
Final bid1,500 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Olson, Erik, färglito, Brevets ansikte, signerad, daterad 1974 och numrerad 204/260,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 800 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, skål, glas, dekor av fåglar i landskap,
Est300 - 400 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, skål, handmålat glas, Tulip,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fåtölj, vitlackerat trä med lösa dynor,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fåtölj samt fotpall, grönlackerat trä med lösa, rutiga dynor,
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Cottex, bordslampa,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Ikea, taklampa, , plast, trä och metall,
Est100 - 150 SEK
Bojesen, Claus, gouache,
Bojesen, Claus, gouache,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, delvis graverat glas
Est100 - 150 SEK
Mallow, Lizzi, färglito,
Mallow, Lizzi, färglito,
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Orrling, Thorsten för Hans Agne Jakobsson, Markaryd, taklampa, mässing, dekor av "löv",
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Thomson, Annalisa för Uppsala Ekeby, figurin, glaserat lergods, björnunge,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Tallrikar, 7 st, porslin, Königliches und Kaiserliches Porzellanmanufaktur Berlin (KPM), 1800-tal, reliefdekor i Alt-ozier-mönster samt polykrom dekor av grönsaker,
Final bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,
Est200 - 300 SEK
Est600 - 800 SEK
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,
Est200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrera377/750,
Est200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,
Boczewska, Maria, färglito,
Est200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning,
Frisk, Thomas, färgetsning,
Est200 - 300 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito,
Erixson, Sven X:et, färglito,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Soffbord, idegran (?) med glaskivor, modern tillverkning,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Trädgårdsprydnad, fajans, vasformad med dekor av man mm i starkeldsfärger,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för IMS, Italien, stolar, 6 st, bonad bok,
Est200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
Est200 - 300 SEK
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Hyllmöbel, pyramidmahogny,
Est500 - 1,000 SEK
Krüger, Einar, olja,
Krüger, Einar, olja,
Est200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito,
Jönsson, Barbro, färglito,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
Final bid100 SEK
Est200 - 400 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
Est200 - 300 SEK
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, signerad och daterad 1989,
Est300 - 400 SEK
Steinberg, Saul, efter honom, poster, litograferad med collage, Art of Living 1948,
Est600 - 800 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Vallgatan, Halmstad 1919, signerad O Lagergren,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK