Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
Est200 - 300 SEK
Jespersen, Svend för B&G, figurin, porslin,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin,
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, bemålad gips, stående häst,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Isenstein, Harald, skulptur, gips, pojkporträtt, signerad och daterad 1965,
Est600 - 800 SEK
Parti medicinska instrument; bensåg, reflexhammare mm
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
Est800 - 1,000 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Est400 - 600 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
Est200 - 300 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
Est400 - 600 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
Est200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Urnor, 1 par, porslin, B&G, 1800-tal, dekor i rött och guld samt av Kronborg respektive Bernstorff Slott i utsparade reserver,
Final bid1,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Kruka, driven koppar, 17-1800-tal, dekor av festoner mm,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Parti mestadels äldre tenn och mässing, 17-1900-tal, fat, skål med hänklar, ljusstakar mm,
Final bid800 SEK
Est400 - 600 SEK
Skrin, delvis bemålad ek med smidesbeslag, 1700-tal, invändig läddika, initialer APD samt datering 1734,
Final bid1,400 SEK
Est400 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon...,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor av sjögräs och luftbubblor, etikett- och handsignerad och numrerad 1715 (1962),
Final bid500 SEK
Est400 - 600 SEK
Okänd designer, skål, violettglaserad keramik,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
Est3,000 - 4,000 SEK
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll,
Est200 - 300 SEK
Bålskål, porslin, Kina, 1900-talets mitt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est200 - 300 SEK
Est600 - 800 SEK
Inglasat veckoschema (?), trä, Danmark, sekelskiftet 1900,
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, skulptur, lergods
Est200 - 300 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd
Est300 - 500 SEK
Est300 - 500 SEK
Est200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste,
Final bid800 SEK
Est400 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100,
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK