Final bid5,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
Billgren, Ola, fotogravyr och monotypi, Skymningslandskap med torn,
Final bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Hansen, Aksel, byst, marmor, mansporträtt,
Est10,000 - 12,000 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
Est600 - 800 SEK
Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund,
Est2,600 - 3,000 SEK
Final bid2,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Larson, Lisa, Gustafsberg, väggplakett, stengods, dekor av fåglar,
Est800 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Cabelduc, Ursula, olja, Utan titel - sittande akt,
Final bid300 SEK
Est400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Strategier,
Final bid700 SEK
Est400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl med assemblage, Winston Churchill,
Final bid900 SEK
Est400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Köp en - betala för två ?,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, bordslampa, mässing och mahogny (?) med canvasskärm,
Final bid400 SEK
Est400 - 600 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, glaserat stengods,
Final bid3,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Kärner, Theodor för Rosenthal, figurin porslin, taxvalp,
Final bid500 SEK
Est600 - 800 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg/Luma, tallrikar, 6 st porslin,
Final bid4,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Uppläggningssked, förgyllt silver med polykrom cloisonnédekor, Ryssland,
Final bid1,300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Thesked, förgyllt silver med polykrom cloisonnédekor, Ryssland, 1900-talets början,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Miniatyrbyrå/smyckeskrin, bemålat trä och papier-maché, antagligen Frankrike, 1800-tal,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft, övre glas med bemålad dekor av kvinna i parklandskap,
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal,
Est2,000 - 3,000 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Est600 - 800 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
Est1,000 - 1,200 SEK
Matskedar, 3 + 3 st, silver, Norge, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Matsked, silver, Norge, empire,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Matsked, silver, fiolmodell, gustaviansk tid,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Matskedar, 1 par, silver, snäckmodell, Norge, empire,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matskedar, 3 st samt thesil, silver, 17-1800-tal respektive 1900-tal,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Gate, Simon för Orrefors/Sandvik, karaff med propp, sodaglas,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Förlossningsskål, koppar, 1700-tal,
Final bid600 SEK
Est400 - 600 SEK
Ljusstake, tenn, antagligen Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
Est400 - 600 SEK
Brevpress, brännförgylld brons och järn på röd marmorsockel, delvis 1800-tal,
Final bid450 SEK
Est400 - 600 SEK
2 delar flintgods, England, 1800-tal, skål Wedgwood respektive fat Sewell,
Final bid350 SEK
Est400 - 600 SEK
Parti, delvis äldre diverse; karaff med propp, modellbilar Tekno respektive Corgi, skulptur, gjutjärn, samt lockask, lackarbete, Japan
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Final bid10,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Hellas,
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK