Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Suntum, Per för Paustian, Köpenhamn, ljusstakar, 1 par, mässing, signerade, dia 12 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Rosengren, Jean, olja, bokskog, signerad, 64 x 51 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bänkvitrin, trä och glas, 1900-talets början, l 100 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, "Oktoberhöst", signerad och daterad 1986, 28 x 42 cm
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Agnell, Olle, olja, "Vid kakelugnen", signerad, 48 x 39 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Litografier, 1 par, handkolorerade, 1840-tal, i samtida masurbjörkramar, "Des Jägers Hochzeits Fest" respektive "De Jägers Leichenzug", yttermått 31 x 40 cm
Final bid2,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Norman, Lars, akryl, sydländsk gatubild, signerad, 13 x 18 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Fjaestad, Maja, färgträsnitt, "Scilla", pappersstorlek 14 x 12 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti silver, bägare mynt mm, delvis med gravyr, total vikt 240 gram
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer för Dansk Guldindustri, Randers, parti coctailpinnar, sterlingsilver, dekor av kungakronor, l 9,5 cm, total vikt 25 gram
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Mat- och kaffeservis, porslin, cirka 50 delar, Rosenthal Maria, design 1916
Est600 - 700 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Parti medaljer, mestadels silver; bland annat Svenska Spelen 1916 och Baltiska Spelen 1914
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vril på fot, h 22 cm
Vril på fot, h 22 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skål på fot, keramik med metallhänklar, signerad IS, dia 27 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Skjutmått i låda, TESA
Skjutmått i låda, TESA
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, "Rörås", otydligt signerad även a tergo, 50 x 61 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Kniv i läderbalja, smide, stål och trä, Nieto, Spanien, l 36 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Combatkniv med balja, Eickhorn KM5000,l 30 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK