Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, matservis, cirka 45 delar, stengods, "Birka" design 1973, , bland annat 12 mattallrikar, 12 assietter, 12 djupa tallrikar,
Final bid2,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Matskedar, 4 st, okända mästare, 1700-talets 2 hälft, fiolskaft med mittås, 3 st stämplade RM 1776 respektive 1777, 1 stämplad JS (?), l 21 cm, total vikt 200 gram
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Dessertskedar, 1 par, sterlingsilver, snäckmodell, graverad crest under Earl-krona, stämplar William Ealey & William Fearn London 1803, l 17 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Bords/dessertskedar, 9 st, silver, "Patricia", stämplade Marksströms Linköping, l 17,5 cm, total vikt 455 gram
Final bid1,800 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Staffli, bonat trä, höjd 206 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Golfbag, brunt läder med mässingsbeslag, "The bridge", höjd 90 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Undervattenkamera, Sea & Sea motormarine II EX, design 1995 samt blixt Sea & Sea YS-50
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti akvareller, grafik mm, 17-1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Fartygsratt, trä och mässing, 1900-talets 2 hälft, dia 36 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Coaster/surtout, mässing, senempire, 1800-talets mitt, genombruten dekor, l 23 cm, slitage
Est300 - 300 SEK
Ljusstakar 1 par, mässing Skultuna Bruk No 20, 1800-talets 1 hälft, h 20 cm, 1 ljusmanschett saknas
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, old Kirman, 215 x 135 cm
Est500 - 600 SEK
Matta, old Pakistan, 175 x 130 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, old Beludj, 185 x 120 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, old Pakistan, 245 x 160 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggskåp, avlutad fur med smidesbeslag, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, h 78 cm, senare hyllor
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Thekanna, argent-haché med trähandtag, sengustaviansk/empire, 1800-talets början, cylindrisk med konisk pip, l 22 cm, lock saknas
Est300 - 400 SEK
Stop, tenn, konuskt med skrodad blomdekor, stämplad Johan Zackarias Holmberg Borås 1813, h 21 cm, någon buckla
Est400 - 500 SEK
Bägare, tenn, gustaviansk, konisk med skrodad banddekor, Lars Lundwall Jönköping 1771, h 14 cm, något bucklig
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Matta, old Hamadan galleri, 400 x 80 cm
Est900 - 1,000 SEK
Matta, old Pakistan, 270 x 155 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Matta, old Pakistan galleri, 250 x 80 cm
Est600 - 700 SEK
Matta, old Pakistan Karachi, signerad, 210 x 140 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, 150 x 100 cm
Est300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5500, bruksslitage
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti frimärken, 11 album, Sverige, 1858-1990
Final bid1,700 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, taklampa med prismor,  höjd 42 cm
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Percy, Arthur, litografi, "Ingrid", signerad och daterad 1924, synlig pappersstorlek 46 x 30 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Olsson, Ann-Marie, färglitografier, 2 st, kompositioner med bevingade människor, signerade och numrerade 104/260 resp 7/260, varierande storlekar
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, burkar, delvis med lock, 3 st, höjd 6-12 cm
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, glasservis, karaff samt 6 glas, karaff total h 27 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Nisbel, Nils, bestick, rostfritt, "Party", 4+4 delar
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Scali, Raffaëllo, byst, patinerad gips, signerad, h 37 cm
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, taklampa, 2 ljuspunkter, tyg på metallstomme, diameter 35 cm
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, fåtölj på metallunderrede, ljusbeige klädsel
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Brio, leksaksgarage, 2 st, längd 22-47 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, barnstol, svarvat trä, sitthöjd 31 cm
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, hallampa, glas med prismor, diameter 30 cm, någon prisma saknas
Final bid1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
Est700 - 800 SEK