Est1,100 - 1,200 SEK
Skyltdockhuvud, plast, 1950-tal, höjd 40 cm, medföljer hatt
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Bergh, Elis för Kosta, glasservis, 44 delar, "Karlberg", 10 champagnestrutar och vinglas samt 12 starkvins- och seltersglas
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd konstnär, 1700-tal, olja, dörröverstycke (?), blomsterstilleben, 65 x 49 cm, dukskador
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Håfström, Erik, olja, stadsparti, signerad, 89 x 61 cm
Est400 - 500 SEK
Törnå, Oscar, olja, jägare i skogsparti, signerad, a tergo betecknad "Tullförvaltaren C Bodman Gefle", signerad och daterad 1876, 45 x 38 cm, avflagningar
Final bid4,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Olson, Erik, litografi, "Procession", signerad och numrerad 45/300, daterad 1952, synlig pappersstorlek 31 x 43 cm
Est200 - 300 SEK
Sprinchorn, Barbro för Märta Måås Fjetterström, vävnad, "Liten kanna", signerad S, 44 x 38 cm, medföljer originalkvitto daterat 1974
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,800 - 1,700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Kopparmynt, 16 st, 1-5 öre, Norge Oskar II, 1893-1907
Est300 - 400 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglitografi, "Poem om hösten", signerad och numrerad 33/260, synlig pappersstorlek 43 x 53 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd konstnär, 16-1700, olja, Jeanne d'Arc som herdinna, 71 x 85 cm, skador och lagningar
Final bid5,500 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Pettersson, Kenneth, egen verkstad, skulpturer, 2 st, skuret och bemålat trä, koltrast respektive blåmes, signerade, l 9 respektive 20 cm, näbb med lagning
Final bid800 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Verner, Gulli, olja, gårdsmotiv, så kallad "Gåramålning, signerad, 35 x 70 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Grandin, Svän, olja, fjällparti, signerad, 31 x 38 cm
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK