Okänd konstnär, 1700-tal, olja, mytologisk scen, 92 x 74 cm, någon repa, renoverad
Final bid4,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Ander, Gunnar för Ystad metall, ljusstake för 3 ljus, smide och glasblock, höjd 40 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Adelsköld, Claes, tillskriven, olja, hus i landskap, 39 x 47 cm
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Digitalkamera, Fuji X10, 12 megapixel, laddare och batteri medföljer
Final bid2,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Backman, Dagny, olja, Uddevalla hamn 1875, kopia efter Berndt Lindholm, a tergo otydligt signerad, 29 x 48 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a John Lennon, Bob Dylan, Johnny Cash m.m
Est600 - 700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Hydman Vallien, Ulrica för Kosta Boda, ölglas, 12 st, 50 cl, "You & Me", dekor av fabeldjur mm, signerade och etikettmärkta, höjd 21 cm
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Sestervik, Lars för Steninge slott, skål, glas, signerad, diameter 38 cm
Est400 - 500 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, skåp, teak, Calmare Nyckel, h 187 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, stolar, 4 st, teak och bonad bok, Calmare Nyckel
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Malmsten, Carl för Åfors, matbord med 3 fanerade iläggsskivor, bonad bok, Calmare Nyckel, totalt 285 x 120 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,100 SEK
Cylinderstop med lock, tenn, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1800, oidentifierade stämplar, lock med initialer MZ och datering 1800, h 25 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Trofé, giraffskinn, fodrat, l 175 cm
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, taklampa, lackerad metall, raster med smärre skador, diameter 45 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Shoppingväska, "Dra-Maten", barnmodell, plast och metall, 1960-tal, höjd 65 cm
Est300 - 400 SEK
Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm
Est600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, stengods, stengods, Flambé, ALP, dekor Olson, nr 6944, bredd 26 cm, höjd 23 cm
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti glas, Orrefors, 11 delar, karaff med propp samt 10 punschmuggar, höjd 3-25 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för AGA, radio, teak, typ 3655, längd 57 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, dockvagn, bemålat trä, längd 57 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, tvättuppsättning, 2 delar flintgods, kanna samt tvättfat, "Indiana", dekor av växtlighet, fat diameter 40 cm, kanna höjd 33 cm, hårsprickor
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Silvermynt, Cayman Islands, 25 dollar 1972
Est900 - 1,000 SEK
Fotografiska glasplåtar, ca 15 st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est900 - 1,000 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK