Grünewald, Isaac, litografi, "Midsommarstången", signerad och numrerad 119/200, även signerad i stenen, synlig pappersstorlek 92 x 64 cm, marginalfläckar
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, olja, 1800-talets mitt, porträtt av man, 76 x 64 cm, skador
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Ljusstake, tenn, gustaviansk, sekelskiftet 1800, kolonnformad på kvadratisk fotplatta med kulfötter, stämplad HWS för Hans Wiksten, Västerås, verksam 1782-1810, h 25 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Stegpall,  krom med blå melaminplattor, Verkstads AB Lindquist, Motala, höjd 60 cm, bruksslitage
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Okänd designer för Walt Disney/Sky Light Esbjerg, plastreliefer, 10 st, 1900-talets mitt, delvis etikett märkta, några med skador
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Äggkopp, silver, sekelskiftet 1900, slät med graverat monogram BL under friherrelig krona, svenska importstämplar före 1912, h 7 cm, vikt 25 cm, någon smärre buckla
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, spritflaska med propp, glaserad keramik, Tyskland, 1960-70-tal, höjd 38 cm
Est300 - 400 SEK
Herrarmbandsur, stål med läderarmband, Atlantic
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Fat, 5 st, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet halvblonde, l 22 - 38 cm
Final bid2,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Persisk, 210 x 140 cm
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Bengtsson, Walter, färglitografi, "I zodiakens tecken", signerad, synlig pappersstorlek 62 x 46 cm
Est300 - 400 SEK
Grovens, Harald, olja, landskap med människor, signerad, 10 x 12 cm
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Steiff, Micki samt Macki, design 1959, höjd 11 resp 17 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Brio, träleksak med öron i skinn, katt, höjd 25 cm
Est300 - 400 SEK
Bengtsson, Hertha för Rörstrand, skålfat, 2 st, porslin, 1940-talets slut, längd 25 resp 35 cm
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Jönsson, Erik, olja, kustlandskap, signerad, 41 x 51 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Brio, dragleksaker, 2 st, längd ca 22 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Leksaksbilar, 3 st, Meccano Dinky toys, sopbil, lastil och buss, slitage
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Griffeltavla på benställning i lackerat stål, höjd 87 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Radio, Luxor, modell Colibri, ej funktionstestad, längd 29 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Tågbana, bok, tåg, spår mm Brio, 1900-talets 2 hälft
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan, 240 x 155 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Munnings, Sir Alfred James, efter honom, olja "My Horse is my Friend", efter original från 1922, otydligt signerad, 42 x 52 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Ring, 18 karat rödguld med 5 åttkantslipade diamanter, vikt 4,4 gram
Final bid1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 22,400 SEK