Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Pehrson, Anders för Ateljé Lyktan, bordslampa, svart plast, Tuben, l 80 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bouvier de Cachard, Régis, efter honom, bemålat offset, stilleben, signerad och daterad 1964, 75 x 100 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mathsson, Bruno för Firma Karl Mathsson, bänk, björk och ek, "Annika", brännstämplad och daterad 1965, l 150 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Hurts med jalusidörr, björk, 1920-30-tal, bred 70 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor i polykromt underfång, signerad och numrerad, h 22 cm, ägargravyr under foten
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Miotte, Jean, färgetsning, komposition, signerad och numrerad 37/50, synlig pappersstorlek 43 x 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elektrisk öppen spis, ek, b 120 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, skeppsporträtt av briggen Johnny af Stockholm framför Kronborgs Slott, , signerad EW och daterad 1870, 45 x 60 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
3 delar nysilver, lockvas, art-déco, fruktknivsställ, jugend samt vas med glasinsats
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Damarmbandsur Gucci 3000L
Damarmbandsur Gucci 3000L
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd balinesisk konstnär, skulptur, skuren mahogny , knästående akt, h 92 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stekhuv, old Sheffield Plate, Savory & Sons London, 1800-talets mitt, graverad dekor av adliga ättens Murray crest, 36 x 26 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, olja, musselplockerskor, otydligt signerad, 25 x 39 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Munch, Edward, efter honom, poster, offset (på litografi?), Madonnan, synlig pappersstorlek 65 x 55 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, stereomöbel, palisander, längd 140 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Parti filmrullar mm, US Army, WWII
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Gardinlängder, 1 par, jacquardvävda, dekor av tulpaner, vardera 220 x 130 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Duk, broderat siden, jugend, 1900-talets början, l 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Collier, John, efter honom, gicléetryck, "Pharaohs Handmaids", efter original från 1883, synlig storlek 48 x 38 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK