Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Cigarrsnoppare, 2 st, stål respektive stål och sterlingsilver, l 15 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Bochara, 300 x 240 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
3 delar keramik, bland annat Aldo Londi för Bitossi och Fratelli Fanciullacci, smärre nagg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, möjligen Tom Dixon, taklampa, kopparfärgad plast, höjd 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Elektrisk leksak/modell, Sphero, Star Wars BB-8, i originalförpackning
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dockvagn, metall och svärtat trä, h 71 cm, smärre skador
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Okänd konstnär, olja, sittande akt, signerad EL, 65 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Londi, Aldo för Bitossi, vas, chamotterat lergods, dekor i "Rimini-Blue", etikettmärkt och numrerad 430/31, h 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 400 - 4 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, "Dansbanan Tumba" utförd 1969 av Ove Lööf efter målning av X:et, numrerad 306/360, tryckt signatur, synlig pappersstorlek 56 x 66 cm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Arnesen, Frank, olja, surrealistisk komposition med båtar, signerad, 92 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Herder, Lars, teckning, kvinnoporträtt, signerad, synlig pappersstorlek 20 x 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stumpastake, bok, mässing och smide, 17-1800-tal, h 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 13 000 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, "Non Violence", signerad och numrerad 88/100, synlig pappersstorlek 34 x 53 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bäckström, Holger & Ljungberg, Bo (Beck & Jung), computer ink plot, komposition, signerad, numrerad 18/35 samt daterad 1979, pappersstorlek 76 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Kunicki, Alexander, olja, motiv från Mallorca, signerad, 40 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hausenkamp, Göran, olja, dansande nymfer, signerad, 100 x 61 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Fährm, Evert, olja, stilleben, signerad, 61 x 76 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsen, Erik, olja, teaterscen, signerad, 60 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Larsson, Lars, olja, stilleben med kannor, signerad och daterad -52, 38 x 46 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Glemme, Dagmar, akryl, komposition med katter, signerad, 44 x 60 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Brefkortsalbum med äldre vykort, 2 st
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stoopendahl, Georg, skogslandskap, signerad med initialer, 55 x 46 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Behm, Wilhelm, olja, landskap, signerad, 38 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Wolf, Jan, olja, karnevalsdrottning, signerad och daterad -71, 60 x 41 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, "Tjurarna", signerad och daterad -64, 61 x 80 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK