Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Jakobsson, Hans Agne, egen verkstad, Markaryd, vägglampor/ytterbelysnnigar, 1 par, koppar, "Tratten", design 1964, etikettmärkta, h 25 cm, brukspatina
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, soffbord, vit laminat på trä med aluminiumfot, gjuten signatur och numrering 520063, h 70, dia 75 cm, bruksslitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Thomas, Tyskland, matservisdelar, ca 60 st
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Valinder, Knut, olja, skräntärnor, signerad, 40 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Käpp, svartlackerat trä med silverkrycka, så kallat spanskrör, jugend, sekelskiftet 1900, stämplad Södermalms Guldsmedsaffär 1904, l 90 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vällingklocka, mässing på ekställning, Smålandsklockan, h 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skål, porslin, Kina, Guangxus tid och märke (1875-1908)polykrom dekor av persikor, fladdermöss mm, dia 16 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bålskål, porslin, Kina republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av personer mm i Kantonemalj, dia 25 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Jiaqing (?), blå underglasydekor, dia 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dik, Pieter Daniel, olja, stormande hav, signerad, 60 x 80 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sjökort, The East Coast of Scotland, Royal Navy 1871, 104 x 192 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Sjökort, The Adriatic Sea 1871, 128 x 105 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Parti LP/singlar, bl. a  Springsteen, Nanini, Gärdestad, mm, ca 50 st
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Thekanna, porslin, Kina, Qing, 1800-tal, dekor av fåglar mm i Kantonemalj, h 11 cm
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Terrin, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), blå underglasydekor av Willow-mönster, l 30 cm, lock med omfattande lagningar
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
6 delar, porslin, Kina, 18-1900-tal, thekannor, vas samt koppar, dekor i Kantonemalj, någon nagg, två locj saknas
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindquist, W. A, olja, "Kosterarkepilagen",  otydligt signerad, 33 x 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK