Auktion 28/7 16.00.
26/7 12-19
27/7 12-17
28/7 12-16
Grandin, Svän, olja, "Flicka vid sanddyn", signerad och daterad 1954, 35 x 27 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord samt 6 pallar, skuret trä, Kina, 1900-talets 2 hälft, skyddande, längd 130 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skrivare, Canon MF4010, med scanner,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nattygsbord, 1 par, mahogny med mässingsbeslag, 1900-talets 2 hälft, b 46 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Drönare, Smart drone, i originalförpackning
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Multicopter, 2fast2fun, i originalförpackning, medföljer missile launcher
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta; Lagerheim Ullberg, Gunilla för Kasthall, vävd ull, "Häggå", 130 x 65 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Brooks, Thomas, efter honom, roulettegravyrer och akvatinter, 1 par, "Launch of the lifeboat" respektive "The return (saved from the wreck)" 1871, ed Brooks & Son, synlig pappersstorlek 50 x 90 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skrivpulpet, mahogny, Nordeuropa, empire, 1800-talets 1 hälft, bredd 74 cm, smärre defekter
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lockurna, fajans, Royal Sfinx, blå glasyr i Delftsmönster, höjd 38 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Buljongkoppar med fat, 8 st, porslin, Sussex
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ram, koppar, jugend, 1900-talets början, driven dekor av ekollon, höjd 29 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, metall med prismor, 1900-talets 2 hälft, total h 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Swedese, fåtölj, "Lamello", formpressad bok, röd klädsel i läder
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tv, Philips, 42#
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kihlman, Mikael, litografi, Skogsbjörkar, signerad och numrerad 147/310, synlig pappersstorlek 53 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ytterfoder, flintgods, "Roman", 1900-talets början, h
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
TV, Sony Bravia, 32#, KDL-S32A11E
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, mässing, höjd inkl skärm 61 cm
SlutprisInga bud
Reciever, Yamaha RX V661 samt högtalare Proson, 1 par dessa höjd 113 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Piedestal vitlackerat trä, jugend, 1900-talets början, höjd 89 cm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Tyringe Konsthantverk, taklampa, mässing och glas, 1960-70-tal, etikettmärkt, höjd 60 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med siffror, signerad och numrerad 1/75, synlig pappersstorlek 83 x 64 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med ansikte, signerad och numrerad PT 1/8, synlig pappersstorlek 87 x 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, sannolikt för Stoby, soffa, rödbrunt läder, l 182 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Matta, semiantik persisk, 155 x 110 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, vas, grön glasmassa, Murano, 1900-talets 2 hälft, höjd 35 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Alberius, Olle för Orrefors, ljusstakar, 1 par, glas, höjd 29 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Royal Swedish Crystal, skulptur, glas, björn, längd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Ceson, ljusstakar, 1 par, silver, stämplade Göteborg, höjd 18 cm, fyllda
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti EP/singlar, ca 100 st, bl a Gärdestad, Monkees, Orbison, Steele mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Strömbergshyttan, skål, glas, graalteknik, dekor i rosa och blått, signerad, diameter 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med ansikte, signerad och numrerad HC 24/25, synlig pappersstorlek 54 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, silver, stämplade Stockholm, höjd 13 cm, fyllda
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti damkläder, Armani, Estrada mm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK