Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, ballerinor, höjd 72 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer för Globen AB, taklampa, glas och metall, sk Tiffanystil, diameter 38 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, matservisdelar, 27 st, porslin, Koka Blå, design 1953
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rauschenberg, Robert, multipel, handgjort papper, textil och bambu, "Snake Eyes" ur serien "Bones and unions", signerad och daterad -75, 85 x 67 cm, i original plexilåda,
Slutpris10 000 SEK
Värdering11 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 500 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering15 000 - 16 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, komposition, signerad och daterad -94, 85 x 65 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Sadel, Kiefer
Sadel, Kiefer
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Högtalare (Datorhögtalare?) samt subwoofer, Bose Companion 3
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti diverse, snäckor, ametistkluster mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd rysk (?) konstnär, akvarell, "Pir," otydligt signerad, synlig pappersstorlek 17 x 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd rysk (?) konstnär, akvarell, motiv från Veliko Tarnovo, Bulgarien, otydligt signerad, daterad -91, synlig pappersstorlek 23 x 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hinders, Ulf, offset, "Oasis motel", signerad och numrerad 62/360, synlig pappersstorlek 35 x 48 cm, lös i inramning
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stegpall, metall och plast, AWAB, 1900-talets 2 hälft, h 61 cm, senare bemålning, slitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Papperskorg, konstläder, Carlo, h 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
EU-flagga, 220 x 140 cm
EU-flagga, 220 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti Lego Duplo
Stort parti Lego Duplo
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sadel, Stubben
Sadel, Stubben
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fridolfsson, Kerstin ("Miss K"), skulptur/väggrelief, plåt, HSTD, höjd 100 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Damarbetsbord, bambu och rotting, 1900-talets 1 hälft, textilklädd skiva med skyddsglas, l 57 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, rölakan, 240 x 170 cm
Matta, rölakan, 240 x 170 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, möjligen för Lysberg, Hansen & Therp, matbord med 3 fanerade iläggsskivor,  mahogny, totalt 273  x 123 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, rölakan, 200 x 140 cm
Matta, rölakan, 200 x 140 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, rölakan, oidentifierad signatur BF, 195 x 145 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trofé, gnuskinn?, total l 235 cm, skador
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK