Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ring, 18 karat rödguld med vita stenar, stämplad Kristianstad 1944, innerdiameter 20 mm, vikt
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Ring, 18 karat rödguld med cdabochonslipad ametist respektive månsten, stämpad Gustav Dahlgren Malmö, innerdiameter 19 mm, vikt 5,4 gram
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Ring, 18 karat rödguld med 3 facettslipade, vita safirer, stämplad Cesons Göteborg, innerdiameter 18 mm, vikt 4,3 gram
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hänge, 18 karat rödguld, lyckohänge, dekor av hästsko och talet 13, vikt 1,7 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
4 delar 18 karat rödguld, 2 örhängen samt 2 hängen, total vikt 8,2 gram
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Ringar, 3 st, 18 karat rödguld med vita och röda stenar, total vikt 5 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hänge, 18 karat rödguld, Nefertite, testar för 18 k
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Karin, xylografi (trägravyr),  "Sommardag", signerad och daterad 1945, synlig pappersstorlek 23 x 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, piedestal, höjd 101 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Pehrsson, Karl-Axel, färglito, Urskogsvision, signerad, daterad -74 och numrerad 215/500, synlig pappersstorlek 24 x 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad Hallbergs Köping 1961, vikt 37,7 gram
Slutpris19 000 SEK
Värdering14 000 - 15 000 SEK
Matta, old Pakistan, 215 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik Isphahan,  315 x 210 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Halskedja med hjärtformat hänge, 18 karat rödguld, hänget stämplat Ceson Göteborg, kedjan svenska importstämplar, total vikt 46,7 gram
Slutpris22 000 SEK
Värdering22 000 - 24 000 SEK
Skivspelare, Philips Space Age UFO turntable 22GF303, 1970-tal, sladd med skada
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Cyrén Gunnar, för Orrefors, skål, "Sofiero", design 1960, signerad, dia 24 cm, ägargravyr
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Richoz, Julie för Hay/Design House, mattor 2 st, längd 94 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bose Sound Link, längd 31 cm
Bose Sound Link, längd 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Flätad korg, Madeira, diameter 54 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hockeyspel, Stiga 1900-talets 2 hälft, längd 89 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lundin, Ingeborg för Orrefors, skål, glas, Ariel, dekor i blått och gult, signerad och numrerad 604B (1967), dia 21,5 cm, millimeterstor nagg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Boda, vas samt skål, diameter 21 respektive 11 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Procopé, Ulla för Arabia, fat, stengods, "Ruska", dia 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK