Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Sabel för tungt kavalleri, Österrike-Ungern, 18-1900-tal, längd 99 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Toradar, snäpplås, Osmanska riket, anlupen, kompletterad, längd 115 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
 Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 4 st, Campus,  klädsel i röd sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Alfi, ishink, kromad metall och svart nylon
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti medaljer, Preussen
Parti medaljer, Preussen
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Skulptur, förgylld gips, Nefertite, h 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tersol Potel, François, olja, "Le scarabé...", signerad och daterad 1978, 36 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nyborg, Anders, efter, poster, serigrafi på offset, 1992, synlig pappersstorlek 84 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris7 000 SEK
Värdering8 000 - 9 000 SEK
Dahomey (Benin), mynt, finsilver, 1000 Francs 1971, vikt 51,5 gram
Slutpris350 SEK
Värdering350 - 400 SEK
Parti mynt mm, delvis silver, total silvervikt cirka 175 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, semiantik persisk, 190 x 125 cm, visst slitage
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old persisk, 190 x 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, applikation/collage, komposition, monterad i vitlackerad låda, totalt mått 70 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Smith, Hans Ludvig, olja, hedlandskap, signerad, 34 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Serra y Auqué, Enrique, olja, motiv från de Pontinska träsken, signerad, 41 x 60 cm, smärre lagningar
Slutpris1 200 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets början, mansporträtt - efter äldre förlaga, 24 x 20 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armring, stel, 18 karat rödguld, stämplad Gustav Dahlgren & Co Malmö, innerdiameter 7 cm, vikt 14,6 gram
Slutpris7 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld, ringformade, svenska importstämplar 1925, total vikt 2,1 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hänge, 18 karat rödguld, kulformat, oidentifierade stämplar, dia 17 mm, total vikt 5,1 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, cafébord, Sway, 2 st, svartlackerat trä, 60 x 70 cm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK