Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Figuriner, 10 st, porslin, Lladró och NAO, barn mm, polykrom underglasyrdekor
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sundstedt, Per för Atelje Lyktan, Åhus, taklampa "Mars", brunlackerad plast, diameter 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hansen Reistrup, Karl Frederik, tusch, tyrolsk hästdragen vagn, signerad och daterad 1908, synlig pappersstorlek 30 x 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Urna, delvis bemålad terrakotta, Kina, neolitisk period (cirka 5000-2000 f Kr), h 7,5 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Heby, Tore, olja, pojkporträtt, signerad, 65 x 46 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, allmogearbete,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Soffgrupp, 3 delar, grönt läder, så kallad Chesterfieldmodell, soffa samt 2 fåtöljer, soffa l 215 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Proessdorf, Alfred för Propagandacentralen N.E.J., poster, litograferad, Folkomröstningen om alkoholförbud, ed A. Lindgren & Söner, 1922, 56 x 42 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skivspelare, Dual, 505, 1900-talets 2:a hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd polsk  konstnär, olja, fiskebåtar, signerad Zukowski och daterad 1979, 48 x 67 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Öström, Folke, olja, stadsbild, signerad, synlig storlek 31 x 38 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Åslund, Acke, teckning, hästdragen släde, signerad Brattland (Åre) och daterad 1941, synlig pappersstorlek 38 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Tidningar, urklipp, USA, WWII
Tidningar, urklipp, USA, WWII
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vattentestkit, U S Army WWII i trälåda, denna höjd 10 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lindstrand, Dan, olja, 28 x 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Inramade tryck, 3 + 2 st, hästmotiv, yttermått 35 x 43 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sidenbroderier, 2 st, Kina, Qing, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar respektive personer, 54 x 26 respektive 52 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Åslund, Acke, teckning, man och häst, signerad mars 1937, synlig pappersstorlek 23 x 32 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, bordslampa, patinerad brons, Swedish Grace, 1910-20-tal, total höjd 55 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Blomsterbord, metall, höjd 133 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dragspel, Hohner Accordeon, 1900-talets början
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ehrner, Anna för Kosta, vas, glas, Royal design 1986, signerad, höjd 21 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK