Auktion 28/7 16.00.

26/7 12-19

27/7 12-17

28/7 12-16

Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd italiensk konstnär, gouache, "Promessi Sposi", efter romanen av Alessandro Manzoni, synlig pappersstorlek 32 x 23 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Agnell, Olle, olja, klippor, signerad, 30 cx 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skivspelare, Garrard, SP 25 MK III
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rullbandspelare, Tandberg 3541 X
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Reciever samt högtalare, Tandberg SS11 samt 2 högtalare Hi-fi system 7
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Gnosjö Konstsmide, bordslampor, 1 par, mässing, så kallade kullampor, modell 2095, 1960-70-tal, h exklusive skärm 45 cm, inklusive original textilskärm 68 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för EWÅ, Värnamo, bordslampa, delvis grönlackerad mässing, h 53 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering34 000 - 36 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering17 000 - 18 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 1 000 SEK
Mathsson, Bruno för Firma Karl Mathsson, bänk, björk och masurbjörk, "Annika", brännstämplad , l 130 cm, smärre nagg
Slutpris9 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
3D-printer, Anycubic i3 Mega, medföljer orginalkartong
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Herrarmbandsur, stål, Omega Geneve, manuell, glas med spricka
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda Artist Collection, vas/flaska, glas, "Galaxy Blue", design 1982, dekor av invälsade trådar och fält, signerad, h 30 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Matservis, fajans, Spode "Sommer Palace", cirka 70 delar
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hushållsassistent med tillbehör, Electrolux, modell 8, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Engman, Kjell för Kosta Boda, karaff, polykrom glasmassa, "Bonbon", design 1989, signerad, h 36 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dalahästar, 5 st, skuret och bemålat trä, h 3 - 27 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Herstal, golvlampa, krom och rödlackerad metall, "Diva", etikettmärkt, h 133 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering13 000 - 14 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, gustaviansk stil, kolonnformade på kvadratisk fot, stämplade GAB 1901, h 19 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bägare, silver, slät, svagt konisk, stämplad Sven Erik Högberg Göteborg 1954, h 6,5 cm, vikt 140 gram
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silver, bägare, bestick mm, total vikt 235 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd designer för Rörstrand, mugg, flintgods, "Daldansen", sekelskiftet 1900, h 15,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK