Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Armstol, teak med svart skaiklädsel, Danmark, 1960-tal
865
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, skålfat, blåtonad glasmassa, "Selandia", design 1954, etikettmärkt, l 35 cm
866
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, dekor av fåglar, 42 x 30 cm
867
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
868
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för IKEA, takkrona för ljus och LED, svartlackerad metall, Lerdal, dia 59 cm
869
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti yxhuvuden mm, medeltid och yngre, slitage, skador
870
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Solur, grönpatinerad metall, 1900-talets mitt, dekor av delfin, h 75 cm
871
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrivbord, mahogny med läderklädd skiva, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, 2 lådor i sarg, benskoningar i mässing, b 114 cm
872
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti koppar, figuriner mm porslin, Ryssland, 18-1900-tal, Lomonosov mm
873
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti leksaker, trä, 1900-talets 1 hälft
874
Slutpris1 700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Barngungstol, trä, 1900-talets 1 hälft
875
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
876
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dörrstopp, svartlackerat gjutjärn, i form av stående West Highland White terrier, l 25 cm
877
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vevgrammofon, mahogny, Victor Talking Machin co "Victrola", 1910-20-tal, l 53 cm
878
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, kustparti med fiskebåtar, signerad L Marone (?), 40 x 48 cm
879
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Nobaft, 185 x 125 cm
880
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
881
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lignell, Sven, olja, fyra flickor, signerad, 80 x 60 cm
882
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nielsen, Palle, etsning, "Nekropolis", Opus 43 signerad, daterad 71-72 och numrerad XXX/2408, pappersstorlek 37,5 x 46 cm.
883
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fiatflagga, 230 x 140 cm
884
Fiatflagga, 230 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lignell, Sven, olja, flicka med blommor signerad,, 80 x 60 cm
885
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
BP flagga, 230 x  140 cm
886
BP flagga, 230 x 140 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stationsur, mahogny med mässingsmontage, Lenzkirch, 1900-talets mitt, h 95 cm
887
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Parti nautica, flöten, hygrometer m.m
888
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Berlow, Håkon, olja, lantgård med höns, motiv från Botne, 51 x 55 cm
889
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
890
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft, golvlampa, bonat trä och metall, justerbarhöjd
891
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Westal, ytterbelysning, koppar och glas, "Tellus 75 W",
892
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
893
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
894
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK