Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Silow, Ingegerd, matta, röllakan, dekor i rosa, 205 x 80 cm, fläckar
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, matta, röllakan, dekor i grönt 200 x 140 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, snaps, likör, conjac, vin, mm- glas, ca 35 st, 'Chateau', design 1981, h  11-19 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, mässing, modern tillverkning, höjd 57 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti mynt och medaljer, mestadels silver
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820), diameter 22 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Billgren, Ola, silk screen, komposition med fågel och blommor, signerad och daterad 1960, 20 x 12 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Damskor, Bruno Magli, Italien, storlek 38,5
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damskor, Bruno Magli, Italien, storlek 38
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damskor, Bruno Magli, Italien, okänd storlek
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damskor, Bruno Magli, Italien, storlek 39
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damskor, Mauro Teci, Italien, storlek 39
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damskor, Carl & Viktoria Ask, Sverige, storlek 39
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti porslin, bl.a Gustavsberg, Royal Copenhagen m.m
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Papperskorgar, 3 st, teak, Servex, 1960-tal, höjd 33-40 cm, smärre nagg
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti kaffeservisdelar, Gustavsberg Blå Blom,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP samt EP, bl.a Osmonds, Flash & the pan, signerade Per Gessle m.m
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti CD-skivor och cd-böcker
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti EP/singlar, 50-80-talet, ca 60 st
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik persisk, slitage,, kortsidor något kortade, 155 x 105 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bajonett, i balja, Remington, längd med balja 58 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fredholm, Bertil, blandteknik, "Häst", synlig pappersstorlek 31 x 24 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Holsby, Paul, litografi, "Kyrkbyn", signerad och numrerad 45/50, daterad -56, synlig pappersstorlek 34x32 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegellampett till 2 ljus, förgyllt trä och stuck, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, b 62 cm, smärre defekter
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordslampa, mässing, empirestil, 1900-talets mitt, höjd 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sybord, mahogny med intarsia och svärtat trä, empirestil, 1900-talets 1 hälft, lyrformad fot, låda i sarg, b 48 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lampbord, valnöt, oscarianskt, 1800-talets slut, oktagonal skiva, bredd 47 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Percy, Arthur samt Trost, Eugen för Gefle, parti glaserat flintgods, Röd Rubin, 3 delar, medföljer ljusstake med lagning
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vallien, Bertil för Boda, vas, glas, signerad, höjd 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fickur, 2 st, samt armbandsur, 1 fickur silver
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, porlsin å¨metallfot, höjd inklusive lamphållare 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, snurrfåtölj med fotpall, blå läderklädsel, ställbar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, valnöt och svärtat trä, Gustav Becker, sekelskiftet 1900, höjd 130 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK