Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Lansspets, smide med bronsmontage, l 49 cm
817
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sabel (pallasch) i balja, 18-1900-tal, förnicklad klinga, kavel med rockaskinn, total  l 81 cm, balja något krympt
818
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
819
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
820
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
821
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
822
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?), 195 x 135 cm
823
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, semiantik Heriz (?), 315 x 195 cm
824
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Brevkniv/prydnadssabel, delvis svärtad mässing och förnicklat stå, sekelskiftet 1900, i form av sabel för officer vid marinen, l 24 cm
825
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, antik Soumak, 305 x 215 cm, bruksslitage
826
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Reclinerfåtölj, Himolla, elektrisk
827
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Volther Poul M för FDB, pinnstolar, 1 par, grönlackerat trä, J46, design 1956
828
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti nysilver, bricka samt bestick
829
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti silverbestick, Sverige och Danmark, total vikt 760 g
830
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, brevpress, glas, Rainbow, längd 8 cm
831
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
832
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti silver, kakgafflar samt kaffeskedar, Rosenholm, design Jacob Ängman, total vikt 490 g
833
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti silver, 2 tårtspadar, 2 ostknivar samt 2 smörknivar, vikt 380 g
834
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Farstrup, fåtölj med fotpall, bok med grå tygklädsel
835
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
836
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Biblioteksstege, mahogny,1800-talets slut, inre förvaringsutrymme, läderklädda steg,  bredd 46 cm
837
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
838
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
839
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
840
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, spegel, furu, dia 96 cm
841
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, soffa, svart läderklädsel på stålben, , längd 195 cm
842
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
843
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Damskrivbord, mahogny med intarsia, 1800-talets slut, läderinfattad skiva, ben med hjultrissor, , bredd 77 cm
844
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fat, 2 st, porslin, Royal Copenhagen musselmalet halvblonde, l 24 cm
845
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, silver, släta med räfflad fotring, stämplade Stockholm 1967, h 16 cm, fyllda
846
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Falk, Ragnar, olja, interiör, signerad, 41x33 cm
847
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stop, tenn, slätt, cylindriskt, lock med infälld medaljong med porträtt av Karl XV, stämplar Per Fredrik Wigholm Arboga 1860, h 20 cm
848
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
849
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bratt Wijkander, Monica för Reijmyre, rubinglas, 3 delar
850
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
851
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
852
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bridgebord, modern tillverkning,
853
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
854
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
855
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti äldre vykort, 2 lådor
856
Parti äldre vykort, 2 lådor
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
857
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
858
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Csapo, Georges, olja, trojka i Warszawa, signerad, 61 x 122 cm, smärre dukskada
859
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, signerad IB och daterad 1947, 59 x 56 cm
860
Slutpris700 SEK
861
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, blomsterstilleben, 91 x 61 cm
862
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Vantore, Mogens, olja, dansk landsby, signerad, 69 x 85 cm
863
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik persisk, 195 x 130 cm
864
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK