Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

Okänd designer, 1960-tal, hyllmöbel, teak,  4 lådor, bredd 55 cm, smärre defekter
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
770
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Barnvagn, vitmålat trä, 1900-talets första hälft, 1 hjulaxel lös
771
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hörnskåp, vitmålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal, höjd 103 cm, renoverat
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kinnasand, gardiner m.m
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti konstglas, Orrefors, Boda Nova m.m höjd 5-21 cm
775
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Upsala-Ekeby, kaffeservisdelar, Fyrklöver, nägon missfärgning
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindberg, Stig, porslin, 2 delar, Berså, skålens höjd 7 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Oldfors, Hjördis för Upsala-Ekeby, glaserat lergods, 3 delar, höjd 4-19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti glas och porslin, Gefle, Iittala samt Gustavsberg
781
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bluetoothhögtalare, Audio pro, Addon T3, el samt aux-kablar medföljer
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kenberg, O, olja, kustparti, signerad och daterad 1908, 75 x 127 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Ikea, pinnstolar, 4 st, brunlaserat trä, Tellus
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, golvlampa,mässing, höjd 126 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Pipstånka, laggat och bemålat trä, 1800-talets slut, skurna initialer AAS, h 32 cm, senare bemålning
789
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Medalj, brons, Napoleons grav på St Helena, datum för begravningen där samt senare i Paris, i originaletui
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ytterforder, mässing, dekor av växter samt infattade, äldre kopparmynt, signerat Richard Ringström Helsingborg, h 12 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Reservoirpenna, förgylld metall, Parker, i originaletui
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rullvagn, svart glas och krom, 3 plan, 45 x 45 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tegner, Anna, blandtekniker, 2 st, signerade och daterade 1884 resp 1883, 13 x 9 resp 16 x 11 cm
795
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
796
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takkrona till 6 ljus, smide, 1960-70-tal, dia 38 cm
797
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, 200 x 130 cm
798
Slutpris300 SEK
Matta, Pakistan, 125 x 80 cm
799
Matta, Pakistan, 125 x 80 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, golvlampa, svarvat och snidat trä, höjd 158 cm
800
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord, palisander, diameter 120 cm
801
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta,, figural, Törnrosa, 240 x 160 cm
802
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Gitarreffekt, Line 6, pod X3 live
803
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, soffbord på hjul, palisander, längd 140 cm
804
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Green, Kulo, blandteknik, komposition, signerad, 13 x 18 cm
805
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Trädgårdssoffa, bemålat aluminium och tryckimpregnerat trä, längd 124 cm
806
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, lampbord, trä med glasskiva, längd 63 cm
807
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Langlet, Alexander, blyerts, 2 st, motiv med hästar, signerade och daterade -51, synlig pappersstorlek 26x34 cm
808
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Soffbord, mahogny med mässingsbeslag, så kallat Butlers tray, längd 108 cm
809
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Länsfåtölj, vitmålat trä med grön klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900, bredd 63 cm
810
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffa, grå klädsel med stålben, längd 222 cm
811
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
812
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bajonett i balja, Italiensk M/1870, total l 40 cm
813
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
814
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Dolk i balja, Badik, indonesien, damaskerad klinga med träfäste, total l 41 cm
815
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
816
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK