Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Karl Fabergés verkstad, etu till manschettknappar,  lövträ med monterad dubbelörn, invändig text K Fabergé Moska och St Petersburg, l 9 cm, medföljer 1 par  manschettknappar,
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Parti silver, Ryssland, Sverige mm, 17-1900-tal, total vikt 330 gram, delvis med skador
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lockask, silver, Ryssland(Lettland), 1800-talets 1 hälft, rund med graverad blomdekor, oidentifierad mästare ECH Riga 1847, dia 5,5 cm, vikt 40 gram
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stigbyglar, 2 st, försilvrad metall, i form av damskor, l 20 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Höglund, Erik för Boda, vaser, 2 st, grå respektive grön glasmassa, signerade, h 10 respektive 11 cm
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skål på hög- respektive låg fot, 1 +1, porslin, Royal Copenhagen musselmalet, dia 23 respektive 24 cm
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fotografiram, sterlingsilver, London, 1900-tal, dia 10,5 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Atelier Borgila, terrin med lock, sterlingsilver, slät med pärlstavsdekor, lockknopp i form av blomma, stämplad Stockholm 1948, dia 16 cm, vikt 765 gram
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Atelier Borgila, coaster, 3 st, sterlingsilver, släta med räfflad kant, lockknopp i form av blomma, stämplad Stockholm 1948, dia 11-18 cm, vikt 460 gram
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 800 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 4 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Fleming, Erik för Atelier Borgila, bägare, sterlingsilver, slät modell, stämplad Stockholm 1967, h 9 cm, vikt 170 gram, gåvogravyr under botten
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Dopmugg, sterlingsilver, Tiffany & Co modellnummer 23498, slät, h 6,5 cm, vikt 80 gram, gravyr Peter
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, skuren och bonad ek, Nordtyskland, Louis XVI, 1700-talets slut, dekor av tandsnitt, rosettanfanger, 4 lådor, b 123 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bönestol, så kallad "Prie-Dieu", svarvat och svartlackerat trä med röd sammetsklädsel, 1800-talets slut, h 104 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, möjligen för FDB Møbler, pall, ek med svarvad sjögrässits, l 46 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bridgebord, bonat trä med metallbeslag och grön filtskiva, 1900-talets mitt, 80 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bridgebord, bonat trä med metallbeslag och grön filtskiva, 1900-talets mitt, 85 x 85 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spelbord, mahoogny, Tyskland Louis XVI, sekelskiftet 1800, kannelrade, nedåt avsmalnande ben, låda i sarg, b 90 cm, renoverat
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, väggbonad, ylle, komposition, 160 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, borstat stål med glasskiva, l 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK