Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, Gabbeh, 190 x 150 cm
Matta, Gabbeh, 190 x 150 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Leiden/Brill, mapp med marina tryck, Nederländerna
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Teheran (?), 305 x 205 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Nakamura, Noboru för Ikea, fåtölj, böjträ med vit dyna, Poäng
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Clubfåtölj, helstoppad, grön klädsel
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matbesticksuppsättning, nysilver, möjligen Birgitta
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kolossalvas, porslin, Kina, 1900-tal, polykrom och förgylld dekor, h 90 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Snusdosa, silver, 1800-tal, rektangulär, invändigt förgylld, l 7,5 cm, vikt 100 gram
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kaffekanna, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet, h 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rudberg, Gustav, litografi, fartyg vid Hven, signerad PT, synlig pappersstorlek 22x23 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Puma", signerad, 75 x 50 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Cigarettetui, silver, Egypten, 1900-tal, heltäckande dekor av skrivtecken, l 9 cm, vikt 100 gram
Slutpris400 SEK
Värdering450 - 500 SEK
Porte-monnaie, silver, Ryssland, sekelskiftet 1900, graverad dekor, otydliga stämplar, kontrollörsstämpel för Yakov Nikolayievich Lyapunov St Petersburg 1898-1903, l 7 cm, vikt 70 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Malmsten, Carl för Bodafors, stolar, 4 , grålackerat trä, "Herrgården", brännstämplat
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nilsson, Anne för Orrefors, champagneglas, 1 par, Clown, design 1992, h 27 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lockask, förgyllt och svartglaserat porslin, i form av samovar, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, stämplad Bröderna Kornllov, St Petersburd 1861-84, stämplad med Kejserlig Hovleverantörsstämpel, h 16 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Lejon-unge", signerad, 101 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gotemark, Eva, olja, "Snö-lejon", signerad, 101 x 60 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Teke, 190 x 130 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK