Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Collaert, Adriaen efter van der Straet, Jan, kopparstick, "Ecce Homo", ur serien Passio, mors et resurrectio dn. Nostri Jesu Christi, ed Philips Galle 1580-87, pappersstorlek 19 x 26 cm, skador
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1700-talets slut, kopparstick, Les derniers adieux de Louis XVI à sa famille, synlig pappersstorlek 21 x 27 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Docka, Balinesisk man, höjd 74 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Docka, Balinesisk kvinna, höjd 68 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Symaskin, Pfaff Tipmatic 1027
Symaskin, Pfaff Tipmatic 1027
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Högardh, Gösta, akvarell, motiv från Särdal, signerad och daterad -78, synlig pappersstorlek 30 x 42 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Norrman, Lars, färgserigrafi, "Bangkok", signerad, synlig pappersstorlek 37 x 57 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, "Vit torso", signerad EA och daterad -77, synlig pappersstorlek 42 x 34 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Litografier, 2 st, efter Hans Holbein respektive Jean Louis Gérome, 1800-tal, synliga pappersstorlekar 50 x 40 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Väggskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-tal, höjd 98 cm, senare bemålning
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Taklampa, färgat glas och mässing, höjd 57 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gardiner, broderad dekor av fåglar och blommor, 1 par, ca 210 x 120 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Matta, semiantik/antik Isphahan, 190 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Taburett, skuren valnöt, renässansstil, 1800-talets slut, dekor av lejonhuvuden mm, b 81 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bägare, silver, Ryssland, 1700-talets slut, dekor av fåglar mm, oidentifierade ryska stämplar 1794, h 7,5 cm, vikt 70 gram
Slutpris2 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Rese/dopbestick, 3 delar, förgyllt och niellerat silver, Ryssland, 1800-talets 2 hälft, kniv, sked och gaffel, otydliga mästarstämplar, gaffel med kontrollörsstämpel
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Theskedar, 12 st, förgyllt silver, Ryssland, sekelskiftet 1900, otydlig mästarstämpel, kontrollörsstämpel för Yakov Nikolayievich Lyapunov St Petersburg 1898-1903, l 12,5 cm, total vikt 150 gram,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kakspade, sterlingsilver, England, 1800-talets mitt, snäckmodell, stämplad geroge William Adams London 1861, l 18 cm, vikt 65 gram, oidentifierad adlig crest samt gravyr Alice
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Krus, glas med silverlock, Tyskland, 1800-talets mitt, dekor av eklöv mm, ostämplat, h 16 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Pianopall, skuret och bonat trä, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, roterbar sits (kärvar)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK