Auktion 25/6 klockan 16

23/6 Midsommarafton stängt!

24/6 12-17

25/6 12-16

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tulwar, stål, möjligen Mughal, Indien, 1800-tal, graverad dekor, l 90 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sabel med balja med bärläder, möljligen Bayrisk M/1855 för Artilleriofficer, WWI, Weyersberg Kirschbaum & Co Solingen, totl l 92 cm, slitage
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti käppar, 6 st, delvis med silverkryckor, 1800-tal, l 82 - 91 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sabel med balja, stål, M/1831 för artillerimanskap, Göta Artilleriregemente, Göteborg, total l 105 cm, senare svartlackerad
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Kayseri (?), 155 x 95 cm
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Assietter, 10 st, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, dia 17 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Courtois, Jacques, hans efterföljd, 17-800-tal, olja, turkisk bataljscen, 34 x 46 cm, pannåspricka
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Huskrucifix, brons, Ryssland, 1800-tal, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cigarrskrin, silver med inredning i cederträ, Egypten, 1900-tal, heltäckande dekor av skrivtecken, 9 x 9 cm, vikt 250 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti LP-skivor, jazz, bl.a Alice Babs & Duke Ellington m.m
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Hurriganes, Deep Purple, Yes m.m
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti LP-skivor, bl.a Deep Purple, Beatles, Elvis Presley m.m, ca 50 st
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Accept, Deep Purple, Alice Cooper m.m
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skål, silver, slät modell, oidentifierad stämpel WB, Tyskland, 1900-talets mitt, l 17 cm, vikt 210 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Cigarettettetui, silver med heltäckande cloissonnédekor, dekor av växtlighet, jaktscen mm, stämplad Konstantin Skvortsov Moskva 1908-17, l 11 cm, vikt 220 gram
Slutpris20 000 SEK
Värdering22 000 - 24 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Theglashållare, silver, oidentifierade stämplar, möjligen Frankfurt, sekelskiftet 1900, h 8,5 cm, vikt 75 gram
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Möbeltyg, bredd 140 cm, okänd längd
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing och emalj, Indien, 1900-talets 2 hälft, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Solglasögon, 1 par, i etui, Chloé
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK