Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Include closed lots
5d 6h
Müller, Thomas, serigrafi (?) med collage, "Halmia, Laget i mitt Hjärta", signerad och numrerad 11/60, pappersstorlek 76 x 56 cm
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 6h
Okänd engelsk konstnär, 1800-tal, landskap med hus och personer, 32 x 52 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
5d 6h
Kontorsstol, Kinnarps
Kontorsstol, Kinnarps
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 6h
Basförstärkare, Ampeq B3
Basförstärkare, Ampeq B3
Starting bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
5d 6h
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
5d 6h
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Marasco, Antonio, tusch, landskap, signerad och daterad -33, totalmått inklusive ram,
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
5d 6h
Frisch, Jürgen, olja (?) på papper, komposition, signerad och daterad -84, 68 x 96 cm, proveniens: Lilla Galleriet Helsingborg
Starting bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Current bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Starting bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
5d 6h
Leon, May K, färglito, Resandefolk, signerad och numrerad 233/260, synlig pappersstorlek 28 x 33 cm
Current bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Johansson, Mona, lito, "Uppe på vinden...", signerad och daterad 1972, pappersstorlek 60 x 90 cm
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Trofé, monterat gnukranium, h 43 cm
Starting bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 6h
Current bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
4 delar ljusstakar, metall, bland annat Ernst Kirchsteiger och Stark
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Åhlberg, Gudrun, blandteknik, "På spaning", signerad, 70 x 58 cm
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
5d 6h
Naliwajko, Jan, litografi, "Konstnär", signerad och numrerad 89/90, synlig pappersstorlek 36 x 27 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Petersson, Margareta, etsning, "Nu går jag", signerad, daterad -87 och numrerad provtryck, synlig pappersstorlek 22 x 27 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 6h
Starting bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
5d 6h
Janson. Vide, blyertsskiss, "Trappa", signerad, synlig pappersstorlek 33 x 44 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Janson. Vide, olja, "Kasse och strumpstickor", signerad, 45 x 53 cm
Starting bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
5d 6h
Janson. Vide, lito, "Kråkflykt", signerad och numrerad 8/20, synlig pappersstorlek 41 x 60 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Janson. Vide, lito, "Talande händer", signerad och numrerad 6/20, synlig pappersstorlek 61 x 70 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Werner, Nalle, lito, "Bruden", signerad och numrerad 5/10, synlig pappersstorlek 81 x 62 cm
Starting bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 6h
Omerth, Georges, skulptur, lekande barn, signerad, h 25 cm
Current bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
5d 6h
Starting bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
5d 6h
Starting bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
5d 6h
Starting bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
5d 6h
Starting bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
5d 6h
Starting bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK