Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Federspiel, Kai, olja, åkerväg, signerad, 45 x 64 cm
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Boda, karaff samt ishink, höjd 17 resp 25 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Filetkniv i balja, Mustad samt svampkniv i balja, framstår oanvända
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti silversmycken, 2 kedjor samt 3 hängen, bland annat Björn Borg och silvertacka
Est300 - 400 SEK
Hängen 2 st, 18 karat rödguld, 1 stämplat Bengt Hallberg Köping, 1 med lapis lazuli, svensk importstämpel, total guldvikt cirka 1,4 gram
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Kaffeskedar, 6 st, silver, svensk spetsig, total vikt 70 gram
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
5 delar läderarbeten, påsar mm, sameslöjd, framstår oanvända
Est700 - 800 SEK
3 delar sameslöjd, renhorn mm, konservöppnare, korkskruv samt eldstål
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
3 delar sameslöjd, renhorn mm, 2 konservöppnare samt eldstål
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900. skrivställ, 3 delar, brons, dekor av schäferhundar, ställ l 37 cm
Est1,400 - 1,500 SEK
Hedberg, Hans, egen ateljé, Biot, Frankrike, skulptur, starkeldsfajans, äggformad, turkosmelerad glasyr, signerad, h exklusive sockel 11 cm
Final bid5,000 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Forssell, Pierre för Skultuna, tak/fönsterlampa, mässing, modell 131, h 18 cm
Final bid5,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid5,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid5,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Nylund, Gunnar & Dahl, Oscar för Lidköping, lockurna, stengods, "Flambé", dekor möjligen ur Gösta Berlings saga, signerad, h 26 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Keramiktavlor, 1 par, höjd 21 cm, mindre nagg
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Dragspel, Traviata, medföljer låda
Est600 - 700 SEK