Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Hein, Piet för Coco Interior, taklampsskärm, vit akryl, "Sinus 550", design 1967, dia 55 cm, i originalförpackning
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, tidningsställ, mässing, trä och plast, längd 44 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Joachim, Christian för Royal Copenhagen, bålskål, Blue Pheasant, diameter 39 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti mässingskandelabrar och -ljusstakar
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Trägårdh, Björn för Reijmyre, cocktailservis, karaff samt 8 glas, höjd 8-19 cm, propp saknas
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Bordslampor, 1 par, förgyllt trä, 1900-talets 2 hälft, h inklusive skärmhållare 66  cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaminur, marmorerat och bemålat trä, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900, dekor av liggande kvinna mm, h 40 cm, dekorelement saknas, slitage
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Andersson, Alfred, olja, Karseforsen, signerad, 66 x 98 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Löfman, Eric för Markströms Linköping, ljusstakar, 1 par, silver, stämplade 1994, höjd 16 cm, fyllda
Final bid1,000 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Skivspelare, Lenco, L-3867USB
Skivspelare, Lenco, L-3867USB
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Skivspelare, Lenco, L90
Skivspelare, Lenco, L90
Est400 - 500 SEK
Wennström, Berndt, litografier, signerade, 6 st
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Fährm, Evert, olja, stilleben, signerad, 61 x 76 cm
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK