Auktion söndagen den 31/3 kl 16

29/3 kl 12 - 19

30/3 kl 12 - 17

31/3 kl 12 - 16

Est3,800 - 4,000 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est700 - 800 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Coca Colakyl, i form av Coca Colaflaska, h 175 cm, ej funktionstestad
Est3,800 - 4,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Wärff, Göran för Orrefors, ljuslykta, glas, "Polar", etikettmärkt, höjd 16 cm
Est600 - 700 SEK
Campbell, Louise för Louis Poulsen, taklampa, trycksvarvad och pulverlackerad aluminium, LC Shutters, design 2012, dia 45 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est16,000 - 17,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Dessertskedar, 6 st, silver, stämplade Thorvald Marthinsen Tönsberg, total vikt 145 gram
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
Est700 - 800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Sabel, helstål, antagligen dansk M/1839 för kavalleri, l 98 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Svärd, heslstål, så kallat Zulfikar, indo-persisk,t 1900-tal, etsad dekor av djur i djungel, l 76 cm
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Treudd, brons, så kallad Trishula, Indien, 18-1900-tal, dekor av Shiva flankerad av mindre gudomligheter, senare monterat på antilophorn, total l 52 cm
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv, så kallad Kris (Keris), Indonesien, 1900-tal, damaskerad klinga, fäste med skuren dekor av Ibu Pertiwi, l 48 cm, anlupen, skador
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Hydman, Ulrica för Kosta Boda Atelier, skål, glas, dekor av påklippt orm, signerad, dia 21 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti modernt glas och keramik; Lena Englund, Tapio Wirkkala, Paul Hoff mm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK