McCartney, Stella, handväska samt porte-monnaie, grått läder och metall, plakettsignerad samt märkt Made in Italy, kvitto medföljer, längd 44 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Elmotor/generator, sekelskiftet 1900, 10 - 60 W, F Gottleb Hansen Köpenhamn, h 10 cm, ej komplett
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Lindskog, Axel Einar, statyett, gips, fotplatta i Kolmårdsmarmor, "Danserskan", originalet tidigare i Figaroparken i Halmstad, signerad och dat 1949, h inklusive platta 41 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
LP-skivor, 9 st, Elvis Presley, bruksslitage
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Frisk, Thomas, olja, "Cementfabriken", signerad, 62 x 72 cm
Est700 - 800 SEK
Final bid1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est500 - 600 SEK
Rietveld, Gerrit (för Cassina?), vilstol, lackerat trä, "Red and Blue Chair", design 1917, inköpt på Severins Möbler, h 89 cm, smärre märke i sits
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Est3,400 - 360 SEK
Hammerbord, Jo för Fog & Mørup, golvlampa, järn, stål och aluminium, "Trombone", design 1968, h 135 cm, smärre bucklor
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Stort parti bestick, nysilver med pärlemorskaft, 18-1900-tal, olika modeller
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, vilande lejon, signerad NS, 53 x 79 cm
Final bid2,800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Matta, old Bidjar galleri, 250 x 75 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, old Bidjar galleri, 215 x 75 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kaffeskedar, 12 st, silver, svenska importstämplar, total vikt 105 gram, i etui
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est3,800 - 4,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Weckström, Björn för Lapponia, hänge med stavkedja, sterlingsilver, "Hydra", stämplat Helsingfors 1980, h 3 cm, total vikt 11 gram
Final bid1,300 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Docka, bisquit, så kallad Googly Doll, Tyskland, 1900-talets början, original klädsel, h 10 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, figurin, glaserat lergods, tupp, h 31 cm
Est600 - 700 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK