Okänd designer för MIO, bordslampa, keramik, dekor av blommor  blått, total h 53 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Le Pautre, Jean efter Dahlbergh, Eric, kopparstick, "Palatium Ordinis Equestris" (Riddarhuset) cirka 1670-74 (Vennberg), 24 x 38 cm, möjligen 1800-talsavdrag
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Knight, Charles, efter Caracci, Annibale, roulettegravyr (?), mytologisk scen, pappersstorlek ed Random, Stainbank & Sayer, London 1800, 39 x 53 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid14,000 SEK
Est11,000 - 12,000 SEK
Samlarmynt/medaljer, 52 st, sterlingsilver, total vikt cirka 3400 gram, Franklin Mint "Rembrandt", medföljer schatull
Final bid16,000 SEK
Est15,000 - 16,000 SEK
Myntset, proof, Sveriges mynt 2004, inklusive guldmedalj/mynt 8,6 gram 900/1000 guld
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Hallampa, förgylld mässing med prismor, 1960-70-tal, diameter 42 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hallampa, mässing med prismor, 1900-talets 2 hälft, burformad, h 26 cm
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Hallampa, koppar med gul glaskupa, art-déco, 1920-tal, dia 26 cm
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Stort parti grafik: litografier, posters mm
Est500 - 600 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Ångström, Anna Johanna, matta, rölakan, 200 x 135 cm
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Samlarplaketter, 18 st, sterlingsilver, Franklin Mint, Världens flaggor, total vikt 546 gram
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Samlarmynt/medaljer, 30 st, förgyllt sterlingsilver, Vermeers samlade verk (1 saknas), total vikt 955 gram
Final bid4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Barnskor, 1 par, läder, 1900-talets 1 hälft, l 16 cm
Est300 - 400 SEK
Frimärken i album, 3 st, USA, Malaysia & Singapore samt hela världen
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Holmström, Lars, Arvika, ljusstake, mässing, "Margareta-staken", för 11 ljus
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est11,500 - 1,600 SEK
Est300 - 400 SEK
Jönsson, Bror, olja, personer i stuga, signerad, 39 x 46 cm
Est300 - 400 SEK
Frerés, Curth för Certina, fickur med kedja, förgylld metall, diameter 47 mm, ägargravyr
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, glas och porslin, så kallad skomakarelampa, justerbar höjd, diameter 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Svipdag, Elin, lackmålning, "Gyllene morgon", signerad och daterad -65, 15 x 20 cm
Est300 - 400 SEK