Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est600 - 700 SEK
Fisktallrikar, 6 st, porslin, Portmeirion "The Complete Angler", l 33 cm
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Kniv i balja, masurbjörk med nysilvermontage, präglad läderbalja, klinga signerad Juhanni Martiini Rovaniemi, total l 33 cm
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik persisk, 145 x 100 cm
Final bid1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Fagerlund, Carl för Orrefors, bordslampor, 1 par, glas med metallmontage, dekor i svart underfång, modellnummer RD 1323, signerade, höjd inklusive lamphållare ca 40 cm
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Skänk, palisander med intarsia, mässingsbeslag och brokig marmorskiva, så kallad Hauptkopia, 1900-talets mitt, inredning med besticklådor, längd 123 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, matbord med lösa klaffar, teak, etikettmärkt AR Made in Denmark, totalt 170 x 84 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Svensson, Alf för Dux, fåtölj, bonad bok med lösa dynor i grön manchester, "Interiör," design 1952
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Miniatyrbyrå, ek, 1800-talets mitt eller 2 hälft, 3 lådor samt skrivklaff bakom vilken inredning i masurbjörk, h 27 cm
Final bid1,800 SEK
Est600 - 700 SEK
Syskrin, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets mitt, inredning med små fack, nedfällbar spegel, b 35 cm, smärre defekter
Final bid700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Pedersen, Bernt, vilstol, ek med lösa dynor, "Kludestolen", design 1965
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods, sekelskiftet 1900, Rörstrand respektive Gustavsberg, diameter 22 cm, någon spricka
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti figuriner samt bordslampa, Nao, Tengra mm, höjd 9-30 cm
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid900 SEK
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK