Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

819
Est300 - 400 SEK
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
820
Est1,100 - 1,200 SEK
821
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
822
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
823
Est400 - 500 SEK
824
Est400 - 500 SEK
825
Est1,100 - 1,200 SEK
826
Est400 - 500 SEK
Okänd italiensk konstnär, olja, 1800-tal, mansporträtt, signerat Stradelli, Napoli, 24 x 22 cm, smärre färgsläpp
827
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
828
Est300 - 400 SEK
829
Est400 - 500 SEK
830
Est300 - 400 SEK
Notställ, mahogny med mässingsdetaljer, jugend, sekelskiftet 1900, h 76 cm
831
Est300 - 400 SEK
832
Est900 - 1,000 SEK
833
Est400 - 500 SEK
834
Est1,900 - 2,000 SEK
835
Est700 - 800 SEK
836
Est1,100 - 1,200 SEK
837
Est600 - 700 SEK
838
Est600 - 700 SEK
839
Est600 - 700 SEK
840
Est500 - 600 SEK
841
Est500 - 600 SEK
842
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
843
Est1,100 - 1,200 SEK
844
Est300 - 400 SEK
845
Est500 - 600 SEK
846
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti militaria; epåletter, uniformsknappar mm
847
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti militaria; uniformsmössor, -bälten, pistolhölster mm
848
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
849
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Nielsen, Jais/Dragsted, Arent, armband, turkosglaserade porslinsplaketter från Royal Copenhagen monterade i förgyllt sterlingsilver,  signerat, 40 x 180 mm
850
Final bid5,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Dalahästar, 6 st, skuret och bemålat trä, Ohlssons Hemslöjd Nusnäs, 4 etikettsignerade, höjd 10-15 cm
851
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
852
Est1,100 - 1,200 SEK
Kolvlås med nyckel, smide, 1700-tal ?, total l 36 cm
853
Est1,100 - 1,200 SEK
854
Est400 - 500 SEK
Palmu, Jouni, olja, "Kuja" ("Gränd"), signerad, 35 x 27 cm
855
Est400 - 500 SEK
856
Est1,100 - 1,200 SEK
857
Est700 - 800 SEK
858
Est300 - 400 SEK
Cyrén Gunnar, för Orrefors, skål, "Sofiero", design 1960, diameter 20 cm
859
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti jultallrikar, porslin, B&G, 1939-42 samt 44-45
860
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti armbandsur, bl.a Gant, Seiko, Edox mm, ca 25 st
861
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti armbandsur, bl.a Lambretta, Diesel, Victorinox mm, ca 25 st
862
Est1,100 - 1,200 SEK
Herrarmbandsur, 18 karat rödguld, Zentima, dia 35 mm, medföljer Elasto-Fixolänk i förgyllt stål, glasring lös
863
Final bid3,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
864
Est7,500 - 8,000 SEK
865
Est1,300 - 1,400 SEK
866
Est2,200 - 2,400 SEK