Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Rodhe, Lennart, färglito, "Life" 1962, synlig pappersstorlek signerad och numrerad 207/310, 30 x 49 cm
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Wärff, Göran, vas, glas, modell 46196, signerad, höjd 25 cm
Est300 - 400 SEK
Stort parti handdukar, dukar, linne mm
Final bid700 SEK
Est300 - 400 SEK
Palmqvist, Sven för Orrefors, skål, glas, signerad, m 4197.131, diameter 19 cm
Est200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färglitografi, husfasader, signerad och numrerad 14/20, synlig pappersstorlek 58 x 45 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Esbjörnsson, Torsten, färgserigrafier, 3 st, rytmiska kompositioner, signerade och numrerade 58/99, synlig pappersstorlek 41 x 58 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?), 195 x 135 cm
Est1,500 - 1,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, vitt plexiglas, ”Take”, h 31 cm
Est400 - 500 SEK
Resestafflier, 2 st, trä, modern tillverkning
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Vinterhav",  51 x 57 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Lewis, David för B&O, kassettradio, Beosystem 10, längd 50 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti trofeer, 8 st, rådjur samt vildsvin
Est400 - 500 SEK
Mikrovågsugn, Hugin, Rubra, 23 L, med grillfunktion, längd 48 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Inbyggnadsmikro, Siemens TM820H7N, förefaller oanvänd, längd 60 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Baktråg, snidat trä, längd 65 cm
Est400 - 500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, papperskorg, brunt (konst?)läder, diameter 24 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Skomakarinstrument, Vilhelm Pedersen, Høng, 1900-talets 1 hälft, l 44 cm
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Royal Copenhagen, assietter, 8 st, porslin, "Vifte", halvmåneformade, modell 11551, l 21 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Figurin, parian, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, sittande amorin, h 25 cm
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Bang, Michael för Kastrup-Holmegaard, 7 delar glas, "Palet" (Palette", design 1969; salt- och pepparströare, 3 äggkoppar, skål samt sillskål med handtag, h 4 - 13 cm, delvis etikettsignerade
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Stort parti tomtar, bisquit mm, sekelskiftet 1900, h 4,5 -11 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK