Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Federspiel, Kai, olja, åkerväg, signerad, 45 x 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Boda, karaff samt ishink, höjd 17 resp 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Filetkniv i balja, Mustad samt svampkniv i balja, framstår oanvända
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti silversmycken, 2 kedjor samt 3 hängen, bland annat Björn Borg och silvertacka
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hängen 2 st, 18 karat rödguld, 1 stämplat Bengt Hallberg Köping, 1 med lapis lazuli, svensk importstämpel, total guldvikt cirka 1,4 gram
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Kaffeskedar, 6 st, silver, svensk spetsig, total vikt 70 gram
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
5 delar läderarbeten, påsar mm, sameslöjd, framstår oanvända
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
3 delar sameslöjd, renhorn mm, konservöppnare, korkskruv samt eldstål
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
3 delar sameslöjd, renhorn mm, 2 konservöppnare samt eldstål
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900. skrivställ, 3 delar, brons, dekor av schäferhundar, ställ l 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Hedberg, Hans, egen ateljé, Biot, Frankrike, skulptur, starkeldsfajans, äggformad, turkosmelerad glasyr, signerad, h exklusive sockel 11 cm
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Forssell, Pierre för Skultuna, tak/fönsterlampa, mässing, modell 131, h 18 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Nylund, Gunnar & Dahl, Oscar för Lidköping, lockurna, stengods, "Flambé", dekor möjligen ur Gösta Berlings saga, signerad, h 26 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Keramiktavlor, 1 par, höjd 21 cm, mindre nagg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Dragspel, Traviata, medföljer låda
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK