Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Bägare, silver, svagt trumpetformad, stämplad CG Hallberg 1955, höjd 18,5 cm, vikt 245 gram
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeskedar, silver, 12 st, T H Marthinsen, Norge, vikt ca 95 g
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris4 600 SEK
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd dansk designer, soffa, bonat trä med svart läderklädsel, b 124 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rock/kavaj samt 2 västar, Hanna Morris, proveniens: klädesplaggen har ägts och burits av brottaren Frank Andersson
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Minnesmynt, sterlingsilver, 12 st, Svenska Dagbladets bragdmedaljörer, Mynthuset, total vikt 300 g, medföljer originalschatull i trä, detta längd 28,5 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärla, total vikt 3,5 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld, dekor av stav och pärla, total vikt 2,2 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordslampa, porslin med bronsmontage, 1800-talets 2 hälft, skärm i mässing från sekelskiftet 1900, höjd inklusive skärm 67 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Ring, Ragnar, olja, 'Efter vårstormen', sign o dat 1967, 22 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti 18 karat vitguld, total vikt 0,7 gram
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Minnesmynt, 4 st, sterlingsilver, total vikt 84 gram
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Kero, Sattajärvi, Pajala. teleskopiskt grillspett, masurbjörk och stål, medföljer utbytbar gaffel, skedblad samt fiskekrok, total l cirka 80 cm, oanvänt i original läderpåse
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Kero, Sattajärvi, Pajala. ryggsäck, läder med renhornsdetaljer, h 40 cm, oanvänd
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti figuriner, B&G, höjd 8-20 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets början, h 30 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hermansson, Eric, olja, "Kofsa nabbe, mot Sternö", signerad, 33 x 41 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering11 000 - 12 000 SEK
Parti dalahästar,
Parti dalahästar,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt, Sverige, koppar och järn
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, skåp, teak och svärtat trä, längd 79 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Frisk, Thomas, färgetsningar, 2 st, signerade, varierande storlekar
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, etsning, handkolorerad, Tyresö slott, möjligen efter Prins Eugen, otydligt signerad, synlig pappersstorlek 16 x 24 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Harmann, Béla, olja, får, signerad, 61 x 80 cm, minimal dukskada
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK