Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Okänd konstnär, olja, stilleben, signerad KA, 62 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old persisk, 190 x 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
3 delar silver,  fat samt 2 skålar, total vikt inklusive skål med fylld fot 195 gram
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindstrand, Vicke för Orrefors, kanna, glas "Mingus", längd 24 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Alberius, Olle för Orrefors, kakburk respektive marmeladburk, kristall, "Regina", design 1987, bägge med lock, diameter 10-16 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg/WWF, figurin, glaserat stengods, Lodjur, ur serien Utrotningshotade djur, h 15 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg/WWF, figurin, glaserat stengods, Pilgrimsfalk, ur serien Utrotningshotade djur, h 16,5 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bägare, silver, slät, svagt trumpetformad på bladhölstrad fot, stämplad KG Markström Uppsala 1927, h 23 cm, vikt 435 gram, ägargravyr
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skråpokal (?), mässing, Tyskland, 17-1800-tal, graverade namn på mästare och gesäller, h 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Oppenheimer, Leona, olja, "Intryck av en sommarbukett", signerad och daterad 1989, 65 x 54 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstakar, 2 par, 1 par förgylld metall, 1800-tal, 1 par nysilver, 1900-talets 1 hälft, h 19 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Palmquist, Sven, 4 delar glas, Selena, höjd 6 - 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokoko, 1900-talets början, svenska importstämplar, fyllda, höjd 18 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris2 200 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, sittande akt, signerad EL, 65 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti vinylskivor, LP, EP samt 10", samtligt Marilyn Monroe
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti memorabilia, Marilyn Monroe, foton, böcker, kortlek, tidningar mm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lindblad, Pär, olja, "Fiskarstuga, Bohuslän", 1944, signerad, 54 x 65 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Figuriner 3st, porslin, jättepandor, Lomonosov samt Goebel, h 9-13 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti luftvapen samt replikor
Parti luftvapen samt replikor
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, stereo, Beocenter 7700, design 1982, instruktionsbok samt högtalare Beovox CX 50
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK