Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
4 delar glasskulpturer, bl.a Ulrica Hydaman-Vallien, höjd 6-16 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ordenstecken, Finländska Förtjänstkorset i guld för idrott och sport
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, sittande akt, signerad, synlig pappersstorlek 17 x 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, stående akt, signerad, synlig pappersstorlek 17 x 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, stående akt, signerad Paris och daterad 1921, synlig pappersstorlek 17,5 x 13,5 cm, tejpmärken
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, kvinnoporträtt, signerad och daterad 1921, synlig pappersstorlek 17 x 14 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Herrarmbandsur, Seiko, 6M25, stål, diameter 38 mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cortesi, Angelo för Fiam, soffbord, härdat glas, "Ponte", l 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spegel, vitlackerad fur, Englesson "Stockholm", h 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Patronhållare för 9 kulpatroner, läder, l 13 cm, framstår oanvänd
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Carlson, Arvid, blyerts, sittande akt, signerad och daterad 1922, synlig pappersstorlek 29 x 22 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Carlson, Arvid, akvarellerad blyerts, damer på strand, osignerad, synlig pappersstorlek 11,5 x 15 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Leon, May K, färglito, Dans på bordet, signerad och numrerad 240/390, synlig pappersstorlek 47 x 62 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK