Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Ångström, Malin för Axeco, matta rölakan, dekor i blått, etikettmärkt, 200 x 135
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, teak och textil, diameter 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, "Sarek", dekor i blått, 200 x 140 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, dekor i grönt, 240 x 170 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Frieberg, Gunnel, etsning, stående kvinna, signerad, daterad -59 och numrerad 4/35, synlig pappersstorlek 26 x 17 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sadel, Kiefer
Sadel, Kiefer
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 250 cm, skada
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Falk, Per, olja, stilleben, signerad, 49 x 55 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Reciever, Yamaha RX V661 samt högtalare Proson, 1 par dessa höjd 113 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Tidtagarur, Junghans, diameter 54 mm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti leksaksbilar, Tekno, Corgi mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti medaljer, Preussen
Parti medaljer, Preussen
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Tenzo, skoskåp, delvis grålackerat trä, Dot, höjd 128 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
3 delar nysilver; sockerskål med lock, vas med glasinsats samt lockask, h 4,5 - 27 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Claesson, Ejnar, olja, kustmotiv från Halmstad, signerad och daterad 1949, 40 x 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Steninge slott, fat, glas, dekor av prästkrage, diameter 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, arabisk jaktscen, synlig storlek 40 x 50 cm, någon defekt
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, vinställ för 6 flaskor, metall, höjd 90 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd engelsk (?) konstnär, 1800-tal, akvarell, Santa Maria Della Salute, Venedig, otydligt signerad, synlig storlek 38 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Mercer, Frederick, akvarell, engelsk bygata, signerad, synlig storlek 30 x 45 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd fransk konstnär, 1800-talets slut, olja, stilleben med tofsvipa, signerad Guillaume, 38 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK