Madsen, Theodor för Royal Copenhagen, figurin, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jespersen, Svend för B&G, figurin, porslin,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, bemålad gips, stående häst,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Isenstein, Harald, skulptur, gips, pojkporträtt, signerad och daterad 1965,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Parti medicinska instrument; bensåg, reflexhammare mm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Mogensen, Jörgen, egen verkstad, vas, glaserat stengods,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Apotekskärl, porslin, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Urnor, 1 par, porslin, B&G, 1800-tal, dekor i rött och guld samt av Kronborg respektive Bernstorff Slott i utsparade reserver,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Kruka, driven koppar, 17-1800-tal, dekor av festoner mm,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Parti mestadels äldre tenn och mässing, 17-1900-tal, fat, skål med hänklar, ljusstakar mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Skrin, delvis bemålad ek med smidesbeslag, 1700-tal, invändig läddika, initialer APD samt datering 1734,
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon...,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, vas, glas, dekor av sjögräs och luftbubblor, etikett- och handsignerad och numrerad 1715 (1962),
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, skål, violettglaserad keramik,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggskulptur, patinerad brons, vädurshuvud,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bålskål, porslin, Kina, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Inglasat veckoschema (?), trä, Danmark, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Hellström, Thomas för Nittsjö, skulptur, lergods
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Gråsten, Viola för Tidstrand, pläd
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK