Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering20 000 - 25 000 SEK
Billgren, Ola, fotogravyr och monotypi, Skymningslandskap med torn,
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Hansen, Aksel, byst, marmor, mansporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering10 000 - 12 000 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Rökelsekar, brons på träsockel, sittande Fo-hund,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Larson, Lisa, Gustafsberg, väggplakett, stengods, dekor av fåglar,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Cabelduc, Ursula, olja, Utan titel - sittande akt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Strategier,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl med assemblage, Winston Churchill,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Köp en - betala för två ?,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-tal, bordslampa, mässing och mahogny (?) med canvasskärm,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, glaserat stengods,
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Kärner, Theodor för Rosenthal, figurin porslin, taxvalp,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg/Luma, tallrikar, 6 st porslin,
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Uppläggningssked, förgyllt silver med polykrom cloisonnédekor, Ryssland,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Thesked, förgyllt silver med polykrom cloisonnédekor, Ryssland, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Miniatyrbyrå/smyckeskrin, bemålat trä och papier-maché, antagligen Frankrike, 1800-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft, övre glas med bemålad dekor av kvinna i parklandskap,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Snusflaska, så kallat Peking-glas, Kina, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Vas, flintgods, Japan, Satsuma, 1900-talets början, kalebassformad med heltäckande förgylld och polykrom dekor av personer och helgon,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Matskedar, 3 + 3 st, silver, Norge, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Matsked, silver, Norge, empire,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matsked, silver, fiolmodell, gustaviansk tid,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matskedar, 1 par, silver, snäckmodell, Norge, empire,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matskedar, 3 st samt thesil, silver, 17-1800-tal respektive 1900-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Gate, Simon för Orrefors/Sandvik, karaff med propp, sodaglas,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Förlossningsskål, koppar, 1700-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ljusstake, tenn, antagligen Nordtyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rivjärn, mässing, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Brevpress, brännförgylld brons och järn på röd marmorsockel, delvis 1800-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
2 delar flintgods, England, 1800-tal, skål Wedgwood respektive fat Sewell,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Parti, delvis äldre diverse; karaff med propp, modellbilar Tekno respektive Corgi, skulptur, gjutjärn, samt lockask, lackarbete, Japan
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Medalj, 23 k rödguld (kronan i 18 k), Kungliga Patriotiska sällskapets stora belöningsmedalj i guld (PatrSstGM) av 1:a (=11:e) storleken,
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Hellas,
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK