Wegner, Hans J för CM Madsens Fabriker, Haarby, Danmark, stolar, 4 st, teak med svart läderklädsel, modell W2
Slutpris15 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson Vetlanda, matbord, teak, runt med 2 fanerade iläggsskivor
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Leksak, litograferad plåt, Technofix, 1940-50-tal, cyklande clown,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Leksak, litograferad plåt, CKO Kellerman, 1940-50-tal, motorcykel, nummer 353,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Hållare för lammkotletter, 6 st, silver och rostfritt stål, sk manche à gigot d'agneau, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, så kallade teleskopstakar, Old Sheffield Plate, 1800-talets mitt, justerbar höjd 16 - 22 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, eklekticerande stil, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejontassar, festoner mm,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Okänd designer för C M Cohr, Fredericia och Köpenhamn, ljusstakar, 10 st, nysilver, 1950-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Seidelin, henning för Gense, matbesticksuppsättning, 51 delar, rostfritt stål, Pantry,
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Värmekarott med löstagbart lock, pläter, lös insats varunder plats för varmvatten,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Spelkortspress, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindhardt, Svend för B&G, figuriner 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret trä, Kpelie,
Mask, skuret trä, Kpelie,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Breyen, Beth för Teneragruppen, Aluminia, saltkar för vägg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Kirman (?) galleri, 295 x 105 cm,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Matta, old Hamadan galleri,
Matta, old Hamadan galleri,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Figuriner/bokstöd, ett par, glaserat flintgods,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, Murano, skulptur,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Backström, Monica för Boda, vas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Görg, Jürgen, färglito,
Görg, Jürgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tallriksvärmare, 1 par, nysilver, Christofle, Paris, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd japansk konstnär, skulptur, brons, Meiji-Taishô, stående elefant,
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Kanna, tenn, slät, konisk med dekor av horisontella band,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Herrarmbandsur med länk, stål, Invicta, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fickur, 5 st, silver, 1900-talets början,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Collier, odlade pärlor, magnetlås i förgylld metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Collier, dubbelradig, odlade, doserande pärlor med silverlås,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Collierer, 5 st, odlade pärlor, delvis med silverlås,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, fotografiram, tenn och mässing, design av zodiaken,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Okänd designer, bordslampa, svart plast med vit, frostad glaskupa,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Glas, 10 st, 17-1800-tal, fot med inblåst väder,
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK