Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

821
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
822
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
823
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Taklampel, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft eller mitt, dekor av maskaroner, pinjekotte mm, höjd 75 cm, någon manschett saknas
824
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Trofeer, 2 st, råbockar, höjd 37 - 41 cm
825
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för MIO, soffbord, återvunnet trä med metallben, "Woodenforge", genomgående lådor i sarg, undre tidningshylla, längd 120 cm
826
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
827
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
828
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
829
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
830
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
831
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Ehrner, Anna för Kosta Boda, ljuslyktor, 3 st, glas, Cool Moon, höjd 9 cm
832
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
833
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kinnasand, gardiner m.m
834
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
835
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
836
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
837
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oldfors, Hjördis för Upsala-Ekeby, glaserat lergods, 3 delar, höjd 4-19 cm
838
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
839
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
840
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Malmsten, Carl för OH Sjögren, Tranås, fåtölj, björk med randig ylleklädsel, "Stora Fjäderbrickan", plakettmärkt
841
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Taklampa, mässing, 3 ljuspunkter, 1 kupa med lagning
842
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
843
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
844
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
845
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
846
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
847
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
848
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
849
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 100 SEK
Fickurshållare, mässing på alabastersockel, 1800-talets slut, medföljer nyckeldragare, silver, hållare höjd 11 cm
850
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dahlbergh, Eric, efter, Svecia Antiqua & Hodierna, häften, 18 st
851
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, träd, otydligt signerad och daterad 1993, synlig pappersstorlek 8 x 6 cm
852
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
854
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
855
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
856
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
857
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
858
Slutpris900 SEK
Värdering700 - 800 SEK
859
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
860
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bille, Willy, olja, gatuparti, signerad, 43 x 53 cm
861
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gunnarsson, Sven "Smén", egen verkstad, Borås, halssmycke, sterlingsilver, stämplad och handsignerad 1993, innerdiameter 13,5 cm, vikt 65 gram
862
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
863
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti smycken, klockor mm, bland annat brosch Flora Danica och armbandsur förgyllt stål Longines och Certina
864
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, porträtt av man i rustning, 17/1800-tal, 35 x 30 cm
865
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
866
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
867
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
868
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK